www.hranostaj.cz
Living colours
76%14 hodnocení
Potřeby: Potravinářský škrob, malířské barvy, 3-4 umělohmotné kbelíky či jiné nádoby, lano
Počet hráčů: od 15 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaZážitková / inscenační
Hra na babu, kdy se baba předává rukou namočenou v barvě, postupně dojde k hramadnému pomalování barvami.
Autor nebo zdroj: Zlatý fond her 2
Na ohraničeném prostoru (asi 10x10 metrů) se sejdou lidé oblečení pouze v plavkách. Po krátkém rozehřátí (honičky, vytlačování, přetahování,...) proneseme stručný proslov oslavující barevnost života a spolu s náležitě zesílenou hudbou skupiny LIVING COLOURS zahájíme samotnou hru - jednoduchou honičku omezenou pouze na ohraničenou plochu. Vysvětlíme, že baba se předává dotekem rukou na jakoukoli část těla. Přičemž ruka je vždy namočena v některém z kbelíků s barvami, které jsme mezitím připravili uprostřed plochy. Na začátku určíme 1-3 honiče. Ve chvílí, kdy začneme pociťovat, že dynamika vrcholí, napomůžeme tomu, aby se hra zvrhla a mimo veškerá pravidla se spotřebovala veškerá barva.
Tečkou za divokým rejem je valná hromada uprostřed plochy. Pak pořídíme skupinové foto a jsou-li pro to v místě podmínky, uspořádáme spanilou jízku barevných do šedi přilehlé civilizace, nejlépe například za účelem koupě míchané zmrzliny (nesmí to být příliš daleko, aby atmosféra nevyprchala). Součástí programu je i společné mytí.

Poznámka:
Zdravotně a ekologicky přijatelnou, přitom dostatečně krycí barvu lze vyrobit tak, že se dle návodu uvařený potravinářský škrob natónuje práškovými či tekutými malířskými barvami. Po použití je třeba vše řádně umýt - pozdější praní neodstraňuje barvu dokonale.
Komentáře
Ania: Dodr: Samozřejmě :)
Dodr: Ania, a nebyla si nahodou na cestickach? :o)
Mája: My jsme podobným stylem letos vytvářeli tablo :) Byla to sranda a barvu jsme utvořili tak, že jsme do bílého jogurtu dali potravinářská barviva. Vznikly krásné syté barvy a daly se i v pohodě vyprat;)
Ania: My jsme byli kompletně bíle oblečení, a byly to barvy na studenou batiku, takže nám zůstalo oblečení batikované "packama" =) Sice jsme pak měli chvíli modrou kůži, ale bylo to fajn =) Jinak "šokovací" fáze proběhla v podobě návštěvy hospody a hřiště =)
Martina: na jaře jsem se tady inspirovala, hru jsme zařadili na našem táboře jako odpolední oddechovku s tím, že jsme po sobě nejdřív malovali, každý si řekl, kdo po něm může malovat, jestli chce nebo nechce se hry zúčastnit (nakonec všichni). Pak jsme ukončili základní část a začali po sobě lejt barvu hlava nehlava, nakonec fotečka a hybaj se umej do řeky :) cesta k řece o pohledy kolemjdoucích vesničanů byly to nejlepší :D

tip, jak "uvařit" barvu do hrnce dáme vodu, vaříme, vaříme, nasypeme škrob (např.tesco potravinářský škrob - krabička asi za 9 kč) - stačí málo, aby to bylo správěn hustý asi jako želé a pak přidat barvu - buď potravinářskou nebo tvrďáci barvy, co se přidávají do primalexu :D
flek: good hra
JohanaJohana: My jsme při hře na sobě měli bílá trička....výsledek vypadal fakt dobře:)