www.hranostaj.cz
Člověče nezlob se
76%14 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa ven
Charakter hry: PohybováHoničkaHra pro učení či vzdělávání
...aneb nezlobte se, že vás tak honíme :-)
U nás je to hodně populární - doopravky supr hra :-)

Hraje se to ve skupinkách (ideální je tak po 5 - x členech ...ale ne zas moc) i když varianta na jednotlivce taky nemusí být k zahození :-) . Lepší je, když každá skupinka má přiděleného svého vedoucího, který jim pokládá otázky - netvoří se pak fronty.

Hra má 2 verze. Buď s hracím plánem, nebo bez (my to většinou hrajeme bez, je to snadnější na přípravu).

A) Bez hracího plánu:

Základem jsou 2 místa.
1. Stanoviště, kde sedí jeden vedoucí
2. Určitá plocha, po které jsou rozházeny lístky (20-x ... podle toho jak dlouhou chceme mít hru). Z jedné strany je číslo, z druhé nějaký jednoduchý obrázek (slunko, strom...)

Skupinka priběhne k vedoucímu, který jim řekne číslo, např. 4. CELÁ skupinka musí odběhnout najít lístek s číslem 4 a zapamatovat si obrázek, co je z druhé strany. To přijde oznámit vedoucímu. Pokud je to správně, vedoucí jim řekne otázku (např. Kolik let mají dohromady kuchařky na táboře, Odkud pochází ten a ten, Jaké číslo bot má XY...). !!! Zdůrazňuju, že je nutné, aby byly dobře zjištěné odpovědi !!! Skupinka odbíhá zjistit odpověď, potom se vrátí a pokud je jejich odpověď správná, vedoucí jim říká další číslo.

Vyhrává ta skupinka, která má jako první zodpovězeny všechny otázky.

B) S hracím plánem:

Hra je podobná.
Základem jsou tentokrát 3 místa.
1. Místo, kde je rozložený hrací plán (nejlépe s dráhou pro každou skupinku). Je dobře, aby tam byl vedoucí. Políčka jsou očíslovaná.
2. Stanoviště, kde sedí jeden vedoucí
3. Určitá plocha, po které jsou rozházeny lístky (20-x ... podle toho jak dlouhou chceme mít hru). Z jedné strany je číslo, z druhé nějaký jednoduchý obrázek (slunko, strom...)

Skupinka přiběhne k hracímu plánu a hodí kostkou. Podle čísla políčka odbíhá skupinka hledat lístek a zjišťovat obrázek. Dál je to stejné.

Vyhrává ta skupinka, která jako první dorazí do cíle.

Tahle varianta má jedinou nevýhodu v tom, že je tady potřeba víc kartiček s čísly (ideální je tak kolem 100).Pro lepší organizaci je dobré třeba pravidlo, že hráči se během přebíhání musí ve skupině držet za ruce - zabrání to tomu, že někdo zůstane někde sedět.

Celá hra se dá i nějak tématicky zaměřit. Když jsme ma táboře potřebovali děcka naučit poznávat brouky, dali jsme druhou polovinu otázek právě na ty mesršmity (Jak se jmenuje brouk, co visí na kadibudce pro holky... a tak - předem jsme samozřejmě rozvěsili obrázky brouků po táboře...)

!!! OTÁZKY JE LEPŠÍ DÁVAT NAPŘESKÁČKU !!!

Časem by měly děcky zjistit, že je lepší při otáčení jedné katričky otočit i víc a zapamatovat si obrázky, ale jinak je to celkem jedno (ale každopádně jim to neříkejte, měly by na to přijít sami...).
Tož si to užijte :-)
Alternativní pravidla
Lago: my jsme to hráli, že tam nebyli jenom otázky ale i úkoly, jako například: přineste třešeň a tak podobně....(nejbližší třešeň byla asi 800m od tábora =)
Komentáře
Robin Hood: :megafon::sniper::rpg:
michjur: Vypadá to dost dobře :cool: :10:
Anežka: My to zkusíme bez toho plánu, a uvidíme, vypadá to jako dobrá hra... :):-)%-):-D:cz::haha::hophop::tralala::schizo::wow::papa:%-):hura::jupi::break:
molikoli@seznam.cz: :slunicko::hophop::jojo::cool:
pavlík: supér hra určitě ji vyskouším:10::papa::alien:
Lago: Je to fakt super hráli jsme něco podobnýho..a bylo to fakt super:10::megafon::jojo: a myslim si že s tou deskou je to přehlednější:pis:
Teja: SUper, super, super :). No každopádkně to připravím na tábor na poledňák pro malý caparty, určitě se jim to bude líbit. NO, uvidíme :))
spanky11: :cool:
kajka: moc hezke