www.hranostaj.cz
Lasery
69%12 hodnocení
Potřeby: laserové ukazovátko, zrcátka(dle obtížnosti 10-30), izolepa, obluda(plyšová, z papíru...)
Počet hráčů: od 3 do 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiDo terénuDo tmy
Charakter hry: Na postřeh / šikovnostRukodělková / tvořivá
Namiř laser pomocí zrcátek na hrůzostrašnou obludu a znič ji!
Jde o hru noční. Na počátku je laserové ukazovátko, které je pevně umístěné a míří někam jinam, než je obluda, která se má zničit. Obludu lze zničit tak, že na ní namíříte laser.
Paprsek laseru se směřuje pomocí série zrcátek, které se lepí izolepou tak, aby odrážela tam, kam je třeba. Dobré je hrát tuto hru v domě s několika místnostmi - překážkami jsou tu pak samotné zdi, schody.... Nebo lze hrát v lese, tady je třeba dát pořadí stromů na které se mají zrcátka umisťovat. Hrát se to dá na čas-více skupin proti sobě, nebo jedna skupina.
Hra vyžaduje dosti času (z jednoho patra do druhého po schodech i 1,5h). Prověříte si schopnost skupiny spolupracovat.
Komentáře
Roman: Tip pro ty, kterým se dělá neostrý bod po namíření na zrcátko: zrcátko směřujte tak, aby na něj paprsek dopadal pokud možno co nejvíce kolmo, takto zamezíte zbytečnému "roztahování" průměru laseru ;-)
Ondra: Tahle hra se nám neosvědčila v lesním provedení (viz komentář/e níže), ale naprosto super je na malém prostoru. Hráli jsme ji s dětmi v noci v jedné staré roubené chalupě plné různého haraburdí a překážek. Dvě skupiny měly za úkol dopravit (o to komu se to povede dřív) paprsek z prvního patra do přízemí přes čtyři místnosti a trefit jím hadrového woo-doo panáčka. Kdyby to šlo, vložil bych sem i fotku ze hry. Temna místnost protnutá červenými paprsky vypadá fakt magicky. Atmosféra hry je úžasná.
Ann: Hráli jsme tuto hru ve volné přírodě 3 skupiny na jednou jako závěrečnou hru.Mohu říc,že to byly nervy a bylo zapotřebí hodně trpělivosti.Každopádně určitě doporučuji. :)
Ondra: Chtěli jsme směrování laserového paprsku použít jako jednu z etap táborové hry, ale také jsme skončili ve stadiu pokusu. Koupili jsme kvůli tomu i 0,5 W laserové diody (stojí cca 95,-Kc) v prodejně GM-Electronic a nechali si u sklenáře nařezat malá zrcátka. Směrování paprsku je velmi obtížné - zrcátka musí opravdu dobře držet (používali jsme kousek plastelíny). Nicméně už na vzdálenost cca 30 m po třech zalomení zrcátkem se paprsek natolik rozptýlil, že místo červeného bodu svítil jako sotva znatelné červené kolečko (spíš elipsa) o průměru desítek centimetrů. Takže pokus skončil fiaskem :-(
aleš: vypadá to dost zajímavě - hlavně mě baví to, že je to i výtvarný a vůbec kontrast stará budova X future laser atd...
marťa: tahle mě taky hodně zaujala, chtěla sem ji s děckama zahrát na táboře, ale je téměř neuskutečnitelná...je velice velice náročná, zrcátka na stromech moc nedrží, v ruce se držet už vůbec nemohou...výsledek je takový, že jsme s vedoucíma zvládli zalomit paprsek 2x, děcka by to nezvládli asi vůbec. je to škoda...
HryzalekHryzalek: Leniskulka: se o ně poděl :-) ;-)
Leniskulka: N je to zajímavá hra ale ja mám dobrou kámošku která vymyslela několik her a jsou lepší než tady jakýsi Lasery!!!!!!!!!!!!:-D......................:o)
Cipísek: misamisa287: tak vidis, ze pohadkovy chaos neni jedina pouzitelna, minimalne tato je druha...
Jinak lasery me taky hodne zaujaly, skvely napad...
misamisa287: Leasery jsou moc zajímavá hra.Není však povoleno svítit leasery do očí.
CAMOSSkaCAMOSSka: tohle se mi asi libí.. Asi mnoho
Daduska: Výborně, po dlouhý době jedna z mála her, která se dá použít!!!