www.hranostaj.cz
Krabička díků
73%16 hodnocení
Počet hráčů: od 3
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Morální / sociálníTáborový den / hra na pozadí
Každý den je za co děkovat... aktivitka na pozadí tábora.
Na místě přístupném všem účastníkům tábora je krabička s víčkem a dírkou (něco jako kasička, ale papírová) a u ní je dost papírků (stačí malé) a tužka. Děti i vedoucí můžou během každého dne napsat na papírek díky někomu za něco a vhodit. Večer před spaním se krabička vysype a vzkazy se nahlas přečtou. Podporuje prosociální chování - každý chce "být v krabičce" :-) a u nás na táboře se stala Krabička oblíbenou tradicí...
Alternativní pravidla
dlouhatanska.potvora: u nas funguje taborova posta, kam se napise papirek oznaceny jmenem a cislem oddilu prijemce a na vecernim nastupu se potom dorucuje:)
pak mame jeste "zed narku", to je spis na otazky a pripominky a vzkazy pro vsechny, je to velky arch papiru nalepeny v jidelne. cist si pak ty archivy vazne stoji za to!
PikoPiko: To je něco jako URSUS pošta...vzkazy pak pošťáci doručovali i s milým slovem a něčím sladkým (kousek čokolády, bonbon...)
Komentáře
Goretti: anca: Právě to nehrozí, protože čte hlavní vedoucí při večerní chvilce. Takže blbosti a hnusy (ale to se nám nestává) se prostě nepřečtou.
DODO: každej neumí poděkovat ústně, napsat to a nechat číst dospěláka je někdy snazší :-)
Kačí: U nás je to tzv. Tauwakin . Indiánská pošta :)
DODODODO: My tohle "děkování" děláme naživo, vždycky večer u táboráku. Krabička není špatná, ale myslím, že když je to "naživo" aspoň se děcka naučí děkovat - a v dnešní době se na to dost zapomíná. Ale Krabička sem taky začila a byla super!
FandííkFandíík: hezká hra
Xeraf: já taky :10:
Káka: unás je to Kecalka :)
anca: nadherna myslenka, ale zazila jsem nekolikrat, ze deti si misto diku posilali dost osklive vzkazy a nekteri prijmenci z toho byli dost spatni... jinak urcite skvela vec, vsechno ale zalezi na lidech... :-)
Milan: alternativně jsme to nazvali " Táborová pošta " a používáme to každý rok, děti mají možnost navzájem si poděkovat a sdělit své náměty a nápady vedení tábora ( hry, výlety apod. ) Opravdu se nám vyplatilo tímto způsobem dělat mezi dětmi takový malý průzkum
Domča: To zní zajímavě... určitě se o tom na táboře zmíním.