www.hranostaj.cz
Na kuřátka
70%18 hodnocení
Potřeby: píšťalka
Počet hráčů: od 6 do 20
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaNa postřeh / šikovnost
Hra pro menší děti, která rozvíjí postřeh.
Autor nebo zdroj: improvizace na schůzce
Mezi dětmi vybereme jednoho nebo více sokolů (záleží na počtu dětí, my počítáme tak s 1 sokolem cca na 8 dětí), ostatní jsou kuřata.
Pak se s dětmi domluvíme na signálech (např. 1 písknutí - posadí se, 2 písknutí - lehnou si, 3 písknutí - budou stát).
Hra probíhá následovně: kuřata běhají, když zazní signál musí udělat to, co se po nich chce (sednout, lehnout...). Sokol honí ty, co to neudělají. Koho chytne, má trestný bod. My to děláme tak, že máme seznam jmen u vedoucího a děti si píší čárky.
Většinou se to po chvíli zvrhne a kuřata schválně neposlouchají signály a nechávají se honit sokolem.
Komentáře
Pavlinka: Ahoj tato stránka mi moc pomohla,když máme každý rok akci a já dělam s kémoškou soutěže a hry...a nemusím přeemíšlet..jen aby to malé děti zvládly..stránky jsou super i ty hry..Ahoja nádherný den..=o)
Gasinka: Aleš: To záleží na vedoucím. Může se hrát několik variant. Buď musí poslechnout hned (to je sokol celkem rychle bez práce).
My je necháváme, aby si lehli/sedli, kdy uznají za vhodné (třeba až ve chvíli, kdy se k nim blíží sokol). Při této variantě je dobré nechat časový limit, kdy sokol honí. Jinak by se mohlo stát, že se z toho stane nekonečná hra...
Aleš: pěkné akorát ti co si nelehnou (tedy nesplní) můžou si potom ještě lehnout?
Elík: super hra opravdu mě dooooost bavila paráda
Tchibo: Paráda, čekal jsem, že ta hra bude mít u vlčat úspěch, ale ne tak velký. Fakt super hra. :hura:
VII: JJ dik za tuhle hru sem jsem čerstvim rádcem a tahle hra měla úúúúúúúúúúúúúúúúúúspěch!!!!:cosi::hura::break::cool::hophop::slunicko::jedi:
Škubánek: :-):) tahle hra je doost dobráááá :tralala::hura::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool: