www.hranostaj.cz
Policajti a Zloději
74%22 hodnocení
Počet hráčů: od 8 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo tmy
Charakter hry: PohybováHoničkaBojovka
Tato hra je velmi akční a musí se hrát ve tmě jinak to nemá moc cenu.Je velmi oblíbená ve středisku přinesl jsem jí tam já ale nevím od kud je.
Autor nebo zdroj: Ani nevím
Jsou 2 skupiny hráčů: první skupina jsou policajti a druhá skupina zloději.
Zloději mají nejprve nejméně minutu na schování ve vymezeném území, nejlépe ve městě, poté vyráží policajti a snaží se zloděje najít a chytit. Když policajt chytne zloděje (dotykem), jde s ním do věznice (věznice může by cokoliv, třeba stožár.
Zloděje může vysvobodit dotykem jiný zloděj, pokud se ho dotkne. Pak by měli oba rychle utíkat a schovat se. Policajti se nesmí přiblížit k věznici na 3 metry,aby měli zloději šanci se vysvobodit.
Alternativní pravidla
Gabriel Fabian: ja s mojima kamoskama to hrajeme tvrde... Nejdrive se zlodeki rozbehnou a potom se zamrenime na jednoho z nich a jak ho chitime tak ho musime odvleknout do veznice (klec pro psa) ale kdyz tam nekdo zustane tak mu zlodej muye kopat do prstu coz dost boli. samozrejme zlodeji muzou protestovat pri uteku takze to neki tak jednoducche. hrajeme to skoro kazdy vecer (u kamaradu na zahrade). opravdu vam to doporucuju, obcas nejaka ta modrina ale alejspon budete tvrdsi. :D
Kory: O HODNĚ drsnější varianta je, že když policajti chytí zloděje, musí ho do vězení dotáhnout. Ale na to musí být velká převaha policajtů a hrát je lepší spíš někde v lese nebo na zahradě. Ale tohle taky dobrý :-):hophop::cool:
honza: to hrajem ve škole
Big Joe: Taky tuhle hru hráváme za světla ale máme ještě 3 družstvo a to jsou klíčníci (minimálně 2 a maximálně o polovinu menší než ostatní družstva) ti jako jediní mají možnost otevřít vězení! Aby policisté nepochytali klíčníky na začátku tak se postava losuje a NEZVEŘEJŇUJE. Takže na začátku nikdo neví kdo je s kým v družstvu. Když zloděj nebo klíčník "zabije" policistu tak musí policista udělat určitý počet kliků nebo dřepů které se stále zvětšují po splnění se vrací do hry. Zloděj samozřejmě putuje do vězení stejně jako klíčník. Klíčník otevírá vežení tím že tam doběhne a oznámí že je klíčník a pouští zloděje ven. Zloději vyhrávájí v momentě kdy všichni policisté jsou mrtví a plní svoje cvičební úkoly! :) Policisté vyhrávají když jsou všichni zloději a klíčníci ve vězení.
FieldMouse: My tuhle hru hrávali i za světla a byla stejně dobrá :-)
Martin: Při větším počtu hráčů a policajtů doporučuji nemít věznici, ale kde policajt zloděje chytí, tam zůstane. Nebo mít věznic více.
Komentáře
Míša: my to hráli v centru jindřichova hradce a všichni se na nás dívali jak na debily, prostě super:cool:
KuK0: Poznám to podobne ale my sme to hrávali ešte ako malí no pravidla boli omnoho tvrdšie... Vždy boli nejaké odrenyny modriny ale ako sa hovorí- život je škola.
Nič neuškodí kým máš hlavu na krku.
Sam: Je to fakt hustá hra a ještě když je tma a hodně lidí.
honzyk: no my to hravame take akorat ze na louce nejlepe s lesem a misto policajtu a zlodeju sa to menuje partyzani :cool:
MN: Hravame to casto ale je to dost tazke
MN: Hravame to casto ale je to dost tazke
Sam: Určitě tu hru znáte a nevím jestli tu je nenašel jsem jí.