www.hranostaj.cz
Mrkaná
60%15 hodnocení
Potřeby: žádné
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
klasická hra na ukrojení pár minut z volného času
Autor nebo zdroj: Kniha her a činností v klubovně i venku
Polovina hráčů sedí v kruhu čelem dovnitř, ten by měl být velký alespoň 2x2 metry. Za každým z nich stojí další hráč. Jedno místo v kruhu je prázdné a za ním stojí taktéž jeden hráč. Stojící hráči mají ruce za zády a sledují pouze záda hráče před sebou. Sedící hráči naopak sledují hráče stojícího nad prázdným místem. Ten si vybere jednoho ze sedících a posléze na něj mrkne. Jeho úkolem je co nejrychleji uvolnit své místo tak, aby se ho hlídající hráč za jeho zády nestihl rukou dotknout. Dotkne-li se ho, vymění si sedící hráč se stojícím místo a situace se opakuje. Nedotkne-li se ho, pak v dalším kole mrká ten, kterému sedící hráč utekl.
Alternativní pravidla
Martin: jo eště jedna poznámečka... vrah může zabít jen toho kdo se mu dívá přímo do očí (jinak by si toho ta oběť neměla šanci všimnout)
Martin: My to hrajem tak že všici sedí v jednom kruhu, někdo kdo nehraje určí vraha (třeba ho jemně plácne po zádech, jo a všici musí mít při tom určování vraha zavřený oči!! aby neviděli kdo je vrah;) pak je teda všici otevřou a hraje se...) no a na koho vrah mrkne jedním okem (nebo pořádně obouma, když neumí jedním) tak ten na koho mrkl je mrtvej a už nehraje (prostě se svalí na zem), ti kdo nejsou vrazi tak samozdřejmě zabíjet nesmí:haha: Je třeba sledovat ostatní, páč když někdo tuší, kdo je vrah, tak to řekne , buď má pravdu (vrah se musí přiznat, jestli to je on nebo ne) a hraje se uplně od znova (s jiným vrahem) a nebo se netrefí a hraje se dál, nebo se taky může říct že kdo se netrefí tak je taky mrtvej, a to si potom pekelně rozmyslíte jestli toho vraha zkusit uhodnout nebo ne :haha: toť vše, přeju pěknou zábavu :cool: (doufám že sem to napsal srozumitelně) čus :papa:
Viki: My to hráli že oba stáli.
:-D:papa:
Komentáře
zuzkailleova: To už jsme tolikrát hrály... Je to moc dobrá hra.
Stanley: to Bara: 2x√2
tkanicka: jj to byla nase oblibena hra:)
maja: Ja to super hra ::)
Vojta: Je to velice dobrá hra.
Bacil: Jste to ale komikové!
Bára: to Phon.os: To byly asi rozměry buď čtverce vepsaného (čili si z toho můžeš spočítat poloměr = odmocnina ze dvou) anebo čtverce tečnového (průměr je 2m) :pis:
St.: to je přece pro zpestření:) a tky na zamyšlenou:))
phon.os: jen taková drobná, technická a rýpavá poznámka...kruh bych vymezil poloměrem nebo průměrem:)) a ne jako čtverec:))