www.hranostaj.cz
Vršky
75%8 hodnocení
Potřeby: nádoba na vršky, různobarevné vršky
Počet hráčů: od 2 do 8
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmání
Hra na způsob člověče, nezlob se, ve které rozhoduje náhoda.
Hráči se rozesadí kolem stolu, přičemž si předtím každý z nich předem vybral vršek z PET lahve (samozřejmě každý jiný). Losující se posadí mimo, vezme si nějakou nádobu, do které nejde shora vidět, dá do ní vršky a pak začne losovat. Jakmile vylosuje vršek, vyvolá jeho barvu a hráč, který si vršek té barvy vybral, se posune o jedno místo doleva. Pokud tam někdo sedí, sedne si na něj. Ale ten, který sedí pod někým (někdo sedí na něm), se nesmí při padnutí své barvy posunout. Hra končí, když jeden hráč takto obejde celé kolo.
Alternativní pravidla
PetiiinaaaPetiiinaaa: Já tuhle hru znám pod názvem Živé člověče nezlob se. Děti v kruhu dostali po směru hodinových ručiček čísla 1 - 6 a místo losování se házelo šestihrannou kostkou. Dítě s určeným číslem, které padlo na kostce, se posunulo o jedno místo. Na jednom dítěti sedělo i pět dětí. Hra končí pokud se jedno z dětí dostane na své místo. Místo nesmí být obsazené jiným, jinak dítě jede další okolo. :)
Hra je super a zábavná. Děti strašně moc bavila :) :)
kviteczko: Hráli jsme ji na táboře, s kolečkama, trojúhelníčkama, čtverečkama a srdíčkama. Všechny nás to moc bavilo a po zbytek tábora, jsme už nic jiného hrát nechtěli. Moc se mi ta hra líbila.
Bára: Tuto hru hrajeme na akcích s kartama. Každý si na začátku vylosuje jednu kartu a pamatuje si svou barvu - káry, piky, srdce nebo kříže. Vedoucí stojí uprostře kruhu, snímá z balíčku po jedné kartě a říká např: "Srdce" a ti, jenž si srdce vylosovali, se mohou posunout o 1 místo. Zvláštností je karta ESO - pokud vedoucí vytáhne z balíčku eso jakkékoli barvy, tak pokud na židli sedí více lidí na sobě, musí si vyměnit pořadí - tzn. - ten co sedí na židli, jde nahoru, a ten, co seděl nahoře jde dospodu :-)
Komentáře
Lendys: také to jde s barevnými papírky...každý si pamatuje svou barvu (kterou si předem tajně vylosoval) a je více lidí se stejnou barvou...kdo se dostane zpět na svou židli (ne někomu na klín, ale fakt na židli), tak vyhrává celý tým stejné barvy (celkem jsou 3 barvy na cca. 15 dětí).
AluskaSAluskaS: na lyžáku jsme tuhle hru hráli s kostkama.. všichni jsme si sedli do kruhu, vedoucí rozdal čísla v pořadí... pak jsme se museli proházet.. a potom se začlo hrát... začlo se házet kostkou a podle čísla jsme se posouvali..
la femme: Naše osvědčená stará hra,při které se všeci pobaví