www.hranostaj.cz
Minifotbal / bomba
74%14 hodnocení
Počet hráčů: od 12 do 30
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovní
Trefování se do míče rukama.
Motivace: Představte si, že jste přijeli na mistroství světa ve fotbale. Stalo se ale neštěstí a stadión i s vašimi spoluhráči odnesli mimozemšťani. Medaile jsou ale už udělané, tak to musíme zvládnout uhrát sami.
Průběh 1: Hráči se postaví do kruhu tak, že stojí rozkročmo a nohama se vzájemně dotýkají. Vedoucí do kruhu hodí míč. Úkolem hráčů je dát ostatním co nejvíc gólů (trefit se míčem mezi nohy). Hráči by se neměli trefovat do branky souseda. Míč smí odrážet jen rukama. Míč se nesmí házet. Pokud je hráčů vyšší počet, nebo jsou starší a šikovnější, může vedoucí přidat další míč.

Průběh 2: BOMBA. Vynechá se fotbalová motivace a hraje se na vypadávání. Kdo zůstane jako poslední (dvojice, trojice...)
Alternativní pravidla
Lobo: My to hrajeme tak, že když někdo dostane gól, tak hraje jen jednou rukou. Pokud dostane další, tak se otočí zády a hraje zase oběma. Pokud dostane další, tak hraje zády jednou rukou. A pokud někomu gól dá, může se zase o jeden stupeň vrátit.
Jämet: hrajem to na vypadavani: kdyz dostanete jeden gol musite se v kruhu otocit takze mic sledujete mezi nohama a trefujete ho pozadu. po druhym golu uz vypadavate z kruhu