www.hranostaj.cz
Parlament
78%26 hodnocení
Počet hráčů: od 8 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Na inteligenci / paměťSeznamovací
Guláš se jmény, přesedávání, posilovna na paměť
V této hře proti sobě hrají dvě družstva - politické strany. Účelem je dosadit na všechna křesla parlamentu politiky ze své strany. To ovšem není tak jednoduché, neboť před začátkem hry každý vhodí do osudí lísteček se svým jménem a následně si náhodně nějaké jméno vylosuje. Od této chvíle se bude jmenovat podle jména na lístečku a své jméno nesmí nikomu samozřejmě říkat. Hráči si sednou do kruhu, a to tak, že nikde nesmí sedět dva hráči ze stejné strany vedle sebe. V kruhu vyznačíme 4 místa vedle sebe (např 4 židle), která budou představovat parlament (ten je již od začátku obsazen dvěma hráči z každé strany). Po levé ruce hráče, který sedí v parlamentu nejvíce vlevo (ze svého pohledu) necháme jedno místo volné.
Hru začíná hráč, který má volné místo po pravé ruce. Hráč řekne: "Chci vedle sebe Honzu" a ten, který má na svém lístečku jméno Honza se zvedne, půjde si sednout vedle něj a vymění si s ním lístečky se jmény! (takže ten, kdo začínal se nyní jmenuje Honza). Hráč může samozřejmě říkat pouze jména, která jsou ve hře (žádné jméno se nesmí vyskytovat vícekrát). Dále pokračuje ten hráč, kterému se po pravé ruce uvolnilo místo. Hra končí v okamžiku, kdy na všech parlamentních místech sedí hráči jedné strany.
Alternativní pravidla
Mňouk: dá se to hrát tak, že místo jmen nebo zvířat rozdáte čísla (ptž jmen je hodně a nezapamatovali bysme si, která jsou použitá...) a místo kluků a holek jsme taky nechali s kapucí a bez, s rozpuštěnými vlasy a dlouhými... ;) ale jinak super hra :))
Monika: Místo jmen můžete mít lístečky se zvířaty, které si řeknete na začátku. Pak je legrace, když někdo zapomene, jaká zvířata se ještě neříkala.
očko: jooo, to znám, je to uplně dobrá hra, hráli sme ju ve škole a menovala sa "gauč". Byli sme taky rozdělení na vérky a ogary a ....ten konec je všude stejný - aby vyhrála jedna ze skupinek =D
mara: Celkem známá taky pod názvem "čtyři na lavici", Většinou hrajeme holky proti klukům, ale musí nás být zhruba stejný počet.
Januša: My túto hru poznáme ako "Na kráľov". Hlavný rozdiel je v tom, že družstvá sú rozdelené na ženské a mužské, ktoré hrajú proti sebe. A tie 4 stoličky sú kráľovské tróny na ktoré je cieľom aby zasadli buď 4 ženy, alebo 4 muži. Inak sú pravidlá úplne rovnaké.
kartáč: seznamovaci to fakt neni, ale to neva. My to hrali bez vymenovani papirku a byl to taky maglajs... nevim ted, co je lepsi - zkuste to i takhle...
Komentáře
lilek: Jedna z nejlepších her, co znám! Kromě toho, že je zábavná, velmi cvičí bystrost a paměť..:):)
Rýma: Tuto hru hrajeme velice často a stále nás ještě neomrzela. Je zajímavé zkusit si zahrát holky proti klukům.
604763590: mohlo by to bít lepší
tweety: MOC SE OMLOUVÁM JÁ JSEM VYTVOŘILA STEJNOU HRU :O ........
tonsillitis: Tuhle hru jsem kdysi hrála a byla fakt skvělá! :D hned bych si jí zahrála znova :)
světluškasvětluška: my sme hráli na táboře a nás postarší vedoucí poněkud zapomněl jméno na lístku a pak volil sebe. Samostřejmě jsme nejprv všichni mlčeli a pak někoho napadlo se zeptat. Fakt sranda :cosi: :10: :hura:
suzy: My sme to hravali na kadejakych vypravach, obzvlast oblubene na 1. maja ;) volali sme to UVKSC aaa mali sme k tomu take tie srandovne maje, cervene maslicky na palicke :)
Ray: Tuhle hru sme hráli na rádcáku bezvadná hra na bezvadnej víkend
mrazulka: Mám menší dotaz - když hráč, který má po pravici volno, zavolá Honzu, vymění si jména a jde si sednout na jeho původní místo v kruhu?? Nebo jak se uvolní místo po pravé ruce druhému hráči??
Jenže pokud se budou takhle měnit, tak jak tam dostanu 4 lidi...?
vOJTKA: Vypadá to dobře...aspoň se nebudu s klukama nudit
Lucije: Tahle hra je fakt super..hrajeme jí v dramatickém kroužku ve velkém počtu lidí..Vřele všem doporučuji... :)
polda: naše děti si tam místo svých jmen vymyslely známe osobnosti nebo postavy, či zástupce politických strany, takže je to náročnější i na zapamatování si ostatních jmen. A stačí tři židle
Anissek12Anissek12: uupa suupa gameska
:hura::cosi::pis::jupi::break::tralala::pivko::hudba::papa::vanoce::):-)%-):-D;-);):srdce::srdce:
mroža- SR: táto hra je úplne geniálna, som veľmi rada, že ste mi ju pripomenuli, pamätám sa ako som si skoro cikla od smiechu, keď sme to hrali. :hura: diky moc:break:
renné: my to hráli jen na tři židle, neni to tag zdlouhavý atakovej maglajs jak se 4...
Dája: to je sranda -dlůhorukáví a krátkorukáví dycky každý chce byt v parlamentu protože se tam nejlíp sedí:-)
Janča: :tralala:júúúúú, jedeme o vejkendu na chatu a vymejšlíme co....tak první hra už je
barku: Tak jsem tuhle hru dneska přitáhla na oddílovku.. A měla úspěch... Fakt mazec, sama jsem se divila, jak to holky chytlo... :cool: Hrály jsme ji asi třičtvrtě hodiny, pak už končila schůzka... :hophop:
Drobi: jedna z prvních her, který jsem v SPJF zažila....u nás spoluhráči hučí do nešťastného přemýšlejícího věty typu- Koho všichni chtějí? Ty víš, koho chceš! Ty tupe, vždyť je to tak lehký... jedna z nejlepších. Kvalitka.
Zuza: U nás to jsou "Obutý - neobutý", ale je to fajn, sice záhul na mozek, ale o to je to lepší :)
mara: Potvrzuju v plném rozsahu :break:
UFOUN: JO!!!!!! Konečně hra pro mě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cool::papa:
KačerKačer: Když tak vidím, že se řadí mezi "seznamovací" ..... si pamatuju, jaký jsem v tom měl bordel u lidí, které jsem už znal :)