www.hranostaj.cz
Želvičky
80%25 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováS násilnými prvky
Silnější přežije
Autor nebo zdroj: Horní sbor ČCE Vsetín
Ze skupiny lidí se určí 1-3 (podle počtu lidí) lovci, kteří mají za úkol zabít želvičky. Všechny želvičky lozí po čtyřech nebo klečí na zemi (nesmí ležet!) a lovci se je snaží převrátit na záda. Převrácená želva se stává lovcem. Kdo zbyde nakonec, vyhrál.

U nás tato hra je velmi oblíbena a vetšinou se to zvrhne v takovou melu a vyhraje nejaký silný kluk.
Alternativní pravidla
Cumil: My hráli takovou modifikaci (vlastně toho příliš původního nezbylo).

Většina hráčů byly "pomatené" želvičky a zhruba dva hráči byli zachránci. Tyto pomatené želvičky chodily po rukou a nohou otočeni břichem vzhůru (jako krabi). A protože byly želvy pomatené a chodily opačně, snažili se je zachránci přetočit na břicho, aby je zachránili.

Potom jsme hráli "agresivní pomatené želvičky", kdy zachránci měli šátky za pasem a želvy jim je mohly vytrhávat ústy. Takový zachránce se potom stal želvou. Naopak otočená želva se stala zachráncem. To už byla slušná řežba a děcka chtěly hrát pořád další hry :pivko:
Lucí: všichni jsou želvičky a schazují se navzájem.
mišička: želvičky mají start a cíl a lovci je jen přenáší zpátky na start, želvička leze jako rak
Komentáře
TimkaTimka: Táto hra sa u nás osvedčila. Najskôr som sa síce trochu bála, že to bude príliš ľahké, ale ako som zistila, tieto obavy neboli na mieste, pretože to až také ľahké nebolo. :haha: Decká sa zabavili a chceli túto hru hrať do konca družinovky, čo však nebolo možné, ale aspoň mám niečo osvedčené :) :10:
Monika: superhttp://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/deset.gif hra :-D :-) http://www.hranostaj.chttp://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/cz.gifz/imgs/smiley/smile25.gifhttp://www.hranhttp://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/cz.gifostaj.cz/imgs/smiley/s52.gifhttphttp://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/thumb1.gif://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/sm20.gifhttp://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/sterb029.gif
Majda: Vypadá to fákt dobře chci to s družinou dnes na schůzce vyzkoušet:10::srdce::jedi:
fox: :10:
AndryAndry: Docela dobrá hra :) vyzkoušíme :cool:
trpajzlik: :cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::ziv::ziv::ziv::ziv::ziv::ziv::ziv::ziv::ziv::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz:
trpajzlik: Tuto hru jsme hráli na táboře a protože jedna skupinka z oddílu se jmenujou želvičky tak jedna holka hned .JÉ ŽELVIČKY , vedoucí ji napomenula :NO,JÁ BYCH SE MOC NERADOVALA,taky to byla pravda :kluci ,kteří si sundali tričko,tak pak měli nehorázně červený záda:PROČ ASI :D:bomba::slunicko::slunicko::cool::cool::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::cz::cz::ziv::mnam::idea::idea:%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)%-)
EagleCZEagleCZ: Pěkná hra zitra ji zkusime v oddile :10::hura::cool:
Katka: My jsme hráli Buldoka, to bylo více méně totéž, jen jsme všichni stáli a "buldok" tě musel zvednout do vzduchu - pak si byl taky buldok...největší sranda ovšem byla, když deset prcků zvedalo dvoumetrového vedoucího, který sebou příšerně mrskal :)
Grizzly: na této hře se mi líbí to, že ji mohou hrát jak ti nejmenší a tak i dospělí vedoucí :)
Brouk: Tak na tohle se těšim. Ještě jsme to nehráli, ale živě si to představuju... To bude maso!!!
Léňa: Jééé želvičky, tuhle hru jsme jako děti milovali a furt jí chtěli s vedoucíma hrát :)
Hejkal- Plzeň: Bacha na to kdyz to hrajete s prckama. Hlavne nechodte pomalu pak se vam nasedaj na nohy a budete mit pekne natahle stehna.

Radsi si pred tutou hrou vy vedouci schuzek pekne protahnete:) .