www.hranostaj.cz
Trojnožka
85%27 hodnocení
Potřeby: Tři tyčky na sestavení trojnožky
Počet hráčů: od 6 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: Pohybová
Zběsilý tanec okolo vratké trojnožky
Z tří tyčí (polínek, klacků...) sestrojte trojnožku, pokud možno takovou, aby alespoň trochu držela pohromadě a nerozpadla se při sebemenším závanu větru.

Hráči se chytnou za ruce a utvoří kruh okolo trojnožky. Na start hry se kruh začne točit dokola (v předem dohodnutém směru). Každý může deformovat kruh libovolným způsobem, skákat, postupovat dopředu a dozadu (za současného točivého pohybu), tahat spoluhráče, jejichž rukou se drží a předvádět jinou akrobacii, o kulatost útvaru vůbec nejde. Kdo způsobí rozpad trojnožky, jde z kola ven. Totéž platí o dvou hráčích, kteří se pustí. Vždy, když někdo vypadne, hra se přeruší, trojnožka se znovu postaví a následuje nové kolo.
Při opravdu malém počtu hráčů (až téměř všichni povypadávají) má hra trochu jiný průběh, poznáte sami. Proto je možné vyhlásit, že vítězem není poslední ve hře, ale poslední čtvěřice (trojice, dvojice, pětice...).
Alternativní pravidla
Ve: Místo 3 klacků se může použít i stočená a postavená karimatka.
Komentáře
Cipísek: Je to fakt úžasná hra, hrajeme ji skoro pořád
Vlčice: Děti ji hrajou rády, ale už jsme z toho měli jednu natrženou nohu, takže pozor.
vojta: fakt supr hra nejlepsi je to kdyz je stasne moc lidi, vzdycky tahame jeden hruhyho po zemi kolem trojnozky ale je to zabava
colgaccolgac: my to hrajeme pod nazvom bandaska a namiesto trojnozky je v stredu bandaska a je to original hra lebo vzdy vypadam jak posledny a najlepsie sa to hraje so skautkami:-D:-D:-D:-D:haha::haha::haha::haha::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi::box::kulomet::kladivko::bomba::motorovka:
janula: No jako já nevím, spoustu lidí tato hra hrozně baví, děcka na táboře ju pořád chcou hrát ale mě to nějak nechytlo... možná proto že jsem vždycky vypadla hned na začátku :-( holt jsem lama
Maniik: no my jíí hrááli asi tak 15lidíí,a zrovna mě drželi 2 silníí kluci,tuddííž jsem v jednu chvíli skoro lítala apk jsek k tomu všemu udělala ještě lehčíí salto!!!no jo noo,když se to fakkt rozjede,tak je lepšíí se na to díívat z dáálky:)někdy mi i modrali ruce
Míša: ahoj, je to super hra, my jsme se u ní na jedná z mnoha akcí zabavili asi tak na hodinu, ale beztak nám ve hře zůstalo ještě hodně dětí....pro větší efektivnost nebo mtivaci dětí doporučuji, aby hráli i vedoucí. My jsme to tak udělali a děti se snažili prvně vyřadit nás vedoucí (v mém případě se jim to bohužel nepovedlo :D)
Anik: Je to skvela hra moc ji doporučuju, je jedna z nejl co znám:). My v sokole a s gymplem ji hrajem skoro pořád a je moc oblíbená..:-) Super, že ste ji sem dali, jen pozor, dost často dochází k napichování na nohy trojnožky, mam s tim své zkusenosti...:-D
zdenda: je to dobrá hra, když na skautských akcích nebo závodech máte čas, je to skvělej způsob jak se zabavit a hafec zasmát :)
Síma: ahojky, zatím jsem tuto hru nehrála, ale brácha jí hrál. Napsal sem taky komentář a jeho přezdívka je Bystroušek, ale jak to tak vypadá, tak je ta hra super.
Bystroušek: Hra je supe spousta srandy a klukům ze skautu se fakt moc moc moclíbíí tak čau.
James Dick: Nojo Trojnožka..... boží hra, jen jí říkáme Záchod. Nejlepší je, když tomu vedle strčíte do nohy tak, aby to nějakým způsobem povalil... Obvikle to nečeká....:jojo::ziv:
Pif =): Supr hra, hlavně když tam sou poslední 3,4 to je potom podívaná :D
Škubka: Tahla hra má trošku chybku pokud jí hrají (výrazně) slabší a silněší dohromady.Ti slabší potom občas navštěvují chirurgii :iq:
Leusska: nasa stara klasicka dobra trojnozka...nebyla snad a ni jedna vyprava snad a ni jeden tabor kde se tadle hra alespon jednou nehrala...je hned nachystana a je u ni proste strasna sranda...zajimavy je pozorovat jak se prubeh hry rok od roku meni...jedne pred par lety sem vypadla vzdy jako prvni a tedkom :-P