www.hranostaj.cz
Pták Ohnivák
78%23 hodnocení
Potřeby: kolíčky na prádlo
Počet hráčů: od 2 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováPro zasmáníNa postřeh / šikovnost
Pták Ohnivák neztrácí peří sám od sebe, mělo by se mu trochu pomoct!
Autor nebo zdroj: časopis Skaut
Vybereme jednoho hráče - ptáka Ohniváka, na kterého ostatní připevní kolíčky na prádlo a zaváží mu oči šátkem. Po zahájení hry se všichni snaží získat co nejvíce kolíčků tak, aby jim pták Ohnivák nedal babu. Kdo je vybabován, v tomto kole již nehraje. Vyhrává ten, kdo má nejvíce kolíčků, a v dalším kole se stává ptákem Ohnivákem.
Alternativní pravidla
LOL: Hru hrajeme s malými dětmi a ty moc nemohou pochopit, že vypadli. Proto jsme se rozhodli, určit člověka, kterého se budou muset děti běžet dotknout, když je ohnivák chytí. Zahrají si tedy i ti méně opatrné děti.
Kuší: hrali jsme schodou okolnosti na tabore se stejnym jmenem ale trochu jinak bylo vymezeno pole....nejlepe ve prostred strom nebo staci jen udelat male kolecko do neho dat ptaci pera(hnizdo ptaka ohnivaka)....ptak chodi kolem do kola...nejlepe vedoucia hraci jdou pro pera...kdyz se na ne ptak podiva a oni se pohnou musi pric z vymezeneho kruhu a nebo pro starsi: ostatni spoluhraci musi "skameneleho hracee" vytahnout ven z vymezeneho pole...podari li se jim to hrac hraje znova....hra se da hrat i jako soucast taborove hry a s staci ziskat jen urceny pocet per...a nebo jen pro zasmani......hodne zabavy.....
Tom: Ahoj, modifikace pro zimu.
Stejné věci, kolíčky,... akorát pták ohnivák může být na chvíli zmražen tzn. trefa sněhovou koulí, ale smí se střílet cca ze tří metrů a pták se zmrazí na dobu dle dohody nebo uvážení, může být klidně i jen půl vteřiny - to se hodí hlavně u menších.
Tlampač: Zkuste dát nějaké barevné kolíčky za více bodů. Mělo by to být na dobře brántitelných místech na těle (hrudník, hlava...). Vyvolá to tu pravou akci!
Komentáře
Moni: Tahle hra je super! Hráli jsme ji s malými dětmi a moc je bavila, prostě ideální hra na spolčo a jiná setkání. Jen ty kolíčky se často postrácí :)
Sloneček: Tahle hra je geniální..děcka jí chtějí hrát pořád:)
Možná mě neznáš: Hra je velice nápaditá a myslím že bude zábavná, rozhodně ji v neděli vyzkoušíme. :-D
alzbeta 2424: tato hra je fakt zuzo.hráli jsme ji jednou na skaute a bylo to hustý:-D:):-):haha::hophop::tralala::break:
Eva: Fakt super hra, děti dost baví
šerpa: Je to úplně úžasná hra, na akci s nábožkem to bavilo všechny od děcek, až po otce.
Tlampač: No myjsme to hrály na schůzce a je rozhodně lepší hrát to v nějaké velké místnosti nebo venku. Ale jinak jsme se bavili (hlavně vedoucí).