www.hranostaj.cz
Najdi rým aneb Rýmovaná
71%11 hodnocení
Počet hráčů:
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnost
Paměť, smysl pro rýmování a šikovnost s rychlostí, všechno, co potřebujete k výhře.
Autor nebo zdroj: schůzka
Řekněte děckám ať si zahrajou nějakou hru (nejlepší jsou KOŇSKÉ DOSTIHY, u nás jsme tím byli všichni tak zaujatí, že jsme si ničeho nevšimli), a mezitím postrkejte různá slova na papíru po místnosti.

Vedoucí bude mít rozpis, ve kterém jsou napsána poschovávaná slova a které slovo v místnosti se s jakým rýmuje. Hráči se rozdělí na dvojice a ve dvojici se pak vybere "navigátor" a "hledač".

Navigátor se půjde podívat do místnosti a podívá se, kde jaké slovo je. Nějak jim stopněte čas, měli by se koukat tak 3 minuty a pak si jít sednout ke druhému z dvojice. Pak si hledači (ti, co až doteď seděli u stolu) půjdou dřepnout na koberec, vy jim řeknete, do jaké polohy se mají postavit (např. holubička nebo poloha na jedné noze s rukama za zády), potom řeknete nějaké slovo ze svého rozpisu.
Hledač honem běží k navigátorovi, který mu řekne, kde je slovo, které se na slovo, které jste řekli, rýmuje. "Hledač" tam pak musí běžet a slovo vzít dřív, než hledač z jiné dvojice. Pokud je to správný rým, nahlas ho přečte a získává tak bod.

Pokud by jste hru hráli s někým, kdo neumí číst, možná by se dali nakrelit obrázky, my jsme to nezkoušeli.
Alternativní pravidla
Hedvika: Pokud je málo dětí. Můžete je poslat všechny, aby si prohlédli slova a potom je hra na rychlost. My jsme to na schůzce tak hrály a byla legrace. Hlavně když se potom utíkalo pro poslední kartičku :).
Komentáře
h: :10:
hewenhewen: to je bezva! a určitě to půjde i v hangáru, to bude na promrskání poetickejch buňěk:jojo::-D:-)8-)
Nemo: Zni to dobre :tralala:zatim sem to nehrala:kladivko::kladivko: ale asi budu :mnam::jojo::jojo: