www.hranostaj.cz
Tancovačka
74%22 hodnocení
Potřeby: nic
Počet hráčů: od 4 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnosti
Charakter hry: PohybováPro zasmáníNa inteligenci / paměť
Stejné jako tichá pošta, akorát se nešeptá, ale tancuje=)
Začíná jeden. Vezme si někoho druhého k sobě do místnosti, kam ostatní nevidí. Jednou mu ukáže sestavu, kterou vymyslel a ten druhý se jí snaží co nejlépe zapamatovat. Oba jdou zase k ostatním a ten, co si sestavu zapamatovával, si vezme někoho dalšího a to, jak se tu sestavu naučil, jí ukáže tomu druhému. Jednoduše řečeno, je to tichá pošta, při které 2 odejdou do jiné místnosti, jednou si ukážou sestavu a ten druhý si to musíí zapamatovat. Tak to jde dál, až nakonec se vystřídají všichni. Pak ukáže ten první sestavu všem a ten poslední taky ukáže, jak se jí naučil. Budete koukat, jaký v tom bude rozdíl! :-)
Alternativní pravidla
síma: Druhá možnost je taková,že všichni zůstanou v jedné místnosti (udělají kruh jako při tiché poště,ale budou stát) a ten jeden jim ukáže krátkou sestavu další pak to zopakuje,ale přidá k ní ještě něco a tak dál…
Gasinka: My to hrajeme na zvířata. První vymyslí nějaké zvíře, které předvede v několika pohybech. Kdo má předvedeno, posadí se do místnosti, kde se předvádí a může se dívat na ostatní. Poslední pak hádá, co za zvíře předváděl.
Komentáře
Kikki: Ale nejdříve by to asi měl ukázat ten poslední a až potom ten první, ne?!:):megafon::tralala::tralala::break::iq::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala:hudba::papa::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::amen::amen::amen::amen::amen::amen::hophop::haha::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi:
zuzka: : Úplně skvělýýýýý!!!!!!! Bombová hra!!!!
lenin: já to znám s kreslením na záda - utvoří se dvě družstva, které kreslí zadaný obrázek (nakreslený na papíře). Družstva stojí vedle sebe v zástupu a postupně - odzadu dopředu se kreslí. První v zástupu nakreslí konečný dojem. Poté se porovnají obrázky obou družstev a rozhodne se, který je podobnější originálu. :cool:
ZDENEK: ANO SUPER TANCOVAČKA:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:10::10::10::10::10::10::10::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::tralala::jupi::jupi::jupi::jupi::jupi:
denča: to je dobrá hra
Ellča: My to hrajem zase tak že se napíše text a jeden si ho přečte a říká to tomu druhýmu a ten zas třetímu a ten čtvrtýmu a třeba i pak pátýmu...no a ten to řekne...a říkáme tomu drbny....většinou ten textt na konci je upně jinej :D
lenka: ssuuper:plamenomet::plamenomet::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::break::break::break::break::break::break::):):):-):-):-):):):):):-D:-D:-D:-D:-D:-D:alien::alien::alien::pivko::pivko::pivko::pivko::cz::cz::cz::pc::pc::pc::slunicko::slunicko::hophop::hophop::haha::haha::cool::cool::ziv::ziv::mnam::mnam::cert::cert::srdce::srdce::schizo::schizo:;-);-):grr:;););)8-)8-);-);-):-?:-?:tabacek::tabacek::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::hura::hura::hura::hura::hura::hura::hura::hura::hura::):):iq::iq::vanoce::vanoce::vanoce::box::box::jedi::jedi::rpg::rpg::sniper::sniper::neo::neo::plamenomet::plamenomet::motorovka::motorovka::tralala::tralala::10::hura::hura::cosi::cosi::pis::pis::pis::pis::pis::pis::jupi::jupi::jupi::break::break::iq::iq::vanoce::papa::papa::hudba::hudba::tabacek::tabacek::pivko::alien::alien::nene::nene::pirat::pirat::pozor::pozor::pozor::pozor::hura::hura::hura::hura::motorovka::bomba::bomba::kulomet::bomba::bomba::bomba:
lok: :):-D;-);):jojo::wow::ziv::mnam::hophop::haha::jupi::break::hura::papa::vanoce::iq::pivko:%-):pc::amen::slunicko::hophop:
sanul: je to super :hura: ;-) :-) :10: :break: :hophop: :haha: :wow: :ziv: :-D
dominka: to sou fakt super hry...:-D:haha::hudba::megafon::slunicko::hophop::10::hura::pis::-)%-)8-);-)
Terka: Jj je to úpe úžasná hra, naše děcka moc baví, jak se zvířaty i s tím textem i ta tancovačka;o) Díky za radu..
Petr: Tahle hra jde využít i na ukázku vývoje drbů např. v soc. komunikaci. První přečte druhému předložený text s příběhe, druhý přeříká co si zapamatoval třetímu atd. Na konci se přečte originál. Hráli jsem s 8 a 9 tř. a z reakcí bylo poznaž, že je hra baví.
lucie.cvrcek@seznam.cz: Jo, na zvířata to může být taky dobré. děkuju za radu:jupi:
Zuzka: Úplně skvělýýýýý!!!!!!! Bombová hra!!!! :10::slunicko: