www.hranostaj.cz
Bludička
60%14 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do terénuDo tmy
Charakter hry: PohybováHonička
Hon na bludičku (fyzicky zdatného a obětavého hráče), který sem tam blikne baterkou
Noční hra do terénu - pozor, kdo ji bude hrát naplno, většinou špatně skončí.

Určí se herní území, herní doba a jeden hráč, který se stává bludičkou. Dostane baterku a krátký náskok, aby zmizel - poté se rozjíždí hon. Bludička musí sem tam bliknout baterkou (rozumné je stanovit interval napevno, např. jednou za 30 sekund) a oznámit tak pozorným hráčům svoji polohu. Kdo se bludičky dotkne, získává bod (imaginární, nebo použijte papírky). Bludička poté dostane pár okamžiků na rychlý přesun do neznáma a hon pokračuje.

Role bludičky je velmi vysilující a vyžaduje značné sebeobětování při úprcích terénem. Proto není od věci, aby všichni hrající vedoucí nebo starší a zdatnější hráči byli potenciálními bludičkami a až jedné dojde dech, nechá se \'chytit\', předá baterku a získá tak možnost odpočinout si.

Alternativní pravidla
Hanika: Možná by se místo bodů mohly bludičky střídat. Ten kdo se jako první dotkne bludičky, převezme úlohu bludičky. Předají si baterku a nová bludička má opět několik sekund na zmizení. Je to určitě taky míň vysilující a více zmatující =)
OkounOkoun: Pokud stanovíte, že bludiček bude několik, nebude hra pro bludičky tolik namáhavá. Tato varianta je také vhodná pro mladší hráče do přehlednějšího terénu.