www.hranostaj.cz
Hra doktora Frankensteina
75%16 hodnocení
Potřeby: hodně papírů (tvorba kartiček a papíry na keslení)
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníRukodělková / tvořivá
Doktor Frankenstein a jeho nestvůry...
Autor nebo zdroj: časopis Skaut
Dopředu si připravíme kartičky s názvy částí těl člověka a zvířat - ruka, noha, hlava, chobot, zobák, ucho, pařát... Názvy se musí na kartičkách vždy několikrát opakovat.

Hráči si postupně vylosují, z čeho se bude skládat jejich "tvor - netvor" a sestrojí ho (namalují, vysochají...) jen z těch částí, které si vylosovali - např. 3 ruce, 1 zobák, 1 noha, 1 pařát, 2 nosy, 1 ucho, 2 těla...

Nakonec uspořádáme výstavu s komentáři autorů.
Alternativní pravidla
Harry: S Děckama jsme to hráli tak že si každý představí nějakého tvora, či zvíře, napíše jeho končetiny a ty až jsme losovaly, doporučuju stanovit nějaké meze ať se vám tam neobjevuje napříiklad mezinoží (hlavně u malých) :D Kresba na tabuli je super věc. Podle mě se v tom až moc vyžívali, jinak parádni hra, doporučuju :)
Komentáře
zorby: denisa už bude asi totiž velká holka víte:) mě je sice taky dost, ale zní to velice dobře:)
Quido: vypadá to moc zajímavě, určitě použiju, ;) děkuju
PampeliškaPampeliška: Přidávám se ke Kátě a Lagovi (snad to správně skloňuju). Deniso, celé tyhle stránky mají ideu sdílení her a pomoci. Když někomu takhle zkritizuješ hru (a ještě sprostě), docela ztratí chuť sem dávat něco dalšího. A přitom ta hra vypadá dobře, zkusím jí zahrát v létě na táboře s malýma.
LagoLago: Denisko: ani jsi to nehrála a už máš takovýdle připomínky?! To nepochopim tahle hra vypadí dost zajímavě a když se mi to nelíbí tak to sem můžu napsat nějak slušně ne?!! :-P:pozor:
Katka: denisa: ty ses ale husa....

Nahodou, je to psina, hrala sem to s deckama a moc je to bavilo ... kolikrat z toho vznikly pekni mutantici :)
denisa: je to picovina
:cert: