www.hranostaj.cz
Noční pošta
75%8 hodnocení
Potřeby: známky -vyrobené, papírky, tužky, stolek se svíčkou, lepidlo
Počet hráčů: od 5 do 60
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do tmy
Charakter hry: Morální / sociálníZážitková / inscenačníTáborový den / hra na pozadí
v noci skřítkové doručí tvůj dopis kamarádovi přímo pod polštář.....
Noční pošta

Dětska přes den napíši dopisy kamarádům co jsou snimi na táboře/výpravě.
Až se setmí půjdou jeden po druhém se svýma psaníčkama na poštu...(kousek za táborem, stolek se svíčkou a jednou/ím RS jako obsluha) kde dostanou známky (speciální vyrobený (mohou být s logem tábora- je to na vaší fantazii) nalepí si je na dopis a nechají ho na poště a půjdou spát.........v noci, dopisy rozneseme do stanů, ale děcka se nesmí vzbudit........ráno bude mít každý ve svém stanu dopis, který je určen pouze pro něj......

Doporučuji Noční poštu udělat pouze jednou za tábor, aby hra neztratila kouzlo.
Komentáře
Shaya: Je dobré zaručit, aby každý člen tábora nějaký dopis opravdu dostal - proto je vhodné zkontrolovat, jestli jsou mezi adresáty všechny děti, a případně dopsat dopisy i pro ty, které by jinak žádný dopis nedostaly - děti budou nadšené, že jim píše někdo z "velkých".
Plus pro děti ještě může být zajímavou činností dopis vhodně "zabalit" - existuje hodně origami, které ukazují, jak složit dopisovou obálku, případně papír, na který jsme napsali vzkaz, do tvaru obálky, a vypadá to velice pěkně, zvlášť, když je z druhé strany obrázek (např. vytržený obrázek z kalendáře).