www.hranostaj.cz
Sirky na hrdle láhve / Čapí hnízdo
69%12 hodnocení
Potřeby: Sirky, láhev
Počet hráčů: od 2 do 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na postřeh / šikovnost
Opatrné stavění sirkové věže na hrdle láhve
Každý hráč dostane určitý počet sirek (třeba 5). Postupně se pak všichni staží pokládat sirky na hrdlo láhve (nejlépe PETky, prázdné a otevřené, na uzávěru sirky nedrží, nebo těžké skleněné láhve, třeba od vína). V každém kole vždy jen jednu. Kdo nějaké sirky shodí, musí si je vzít. Vítězí ten, kdo se jako první zbaví všech svých sirek.

Během hry by se nikdo neměl dotýkat stolu, na kterém láhev stojí. Foukání a náhodné kýchání je pochopitelně přísně zakázané:)

Pokud se vám podaří umístit na hrdlo klasické PETky úctyhodné množství sirek, neváhejte a pochlubte se v Komentářích!!

Doplněk od Feryho:
Zajímavost: velice se mi osvědčilo, že jsem po ukončení hry stavbu na vrcholu láhve zapálil, je to efektní. (Pozor na možnost požáru - raději bych desku stolu pod lahí polil vodou nebo jinak zajistil).
Komentáře
jaruš: ahoj, tak tuho hru jsme se s holkami hrály asi před 10 lety. byla to supr hra. takže když jsem to tu dnes našla,tak jsem si vzpomněla na fajn časy. díky moc.
misa: je to fakt suprovská hra hrály jsme ji na schůzce s holkama14-21 let a měla velký úspěch nakonec jsme všechny sirky zapálily,prvně to celý chytlo a pak se to sesunulo na stůl málem sme chytly:) :) :) všem doporučuju :)
Čmouďák: Je to fakt super hra. Když jsme ji hráli na výpravě tak se nám podařilo udělat asi 15 cm vysoký hnízdo. Největší sranda je když sirka spadne dovnitř láhve. tuhle hru doporučuji všem.
MIKEŠ: HRAJEME TO S LAHVÍ OD DŽUSŮ NAPŘ: SETEA A NEBO CAPPY ALE LEPŠÍ JE TO VĚTŠÍ,
JE TO ZAJÍMAVĚJŠÍ.
kaCiCka: Tahle hra se jmenuje čapí hnízdo, ne? Zní to o něco dynemičtějš než váš název, uznejte...
KAČ: skleněná láhev nebo sklenička s širším hrdlem např. od léků je taky dobrá. Hra je pak o něco složitější