www.hranostaj.cz
Včeličky
72%12 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: HoničkaSportovní
Těžší honička. Pavouci chytají a motají do sítí včeličky.
Autor nebo zdroj: skaut
Na začátek vymezímme území (úl), asi 10 m2(podle potřeby můžeme zvětšit nebo zmenšit).
Vedoucí hry určí 2 pavouky (podle počtu hráčů se počet pavouků může měnit). Ti mají za úkol pochytat všechny včeličky, které jsou ukryté v úlu, kam pavouci nemohou. Aby včeličky nebyly celou dobu ukryté v úlu, pavouci mají možnost zakřičet "Všichni ven, Raz dva tři" (všichní musí vyběhnout za hranice úlu oběma nohama nebo se pavouci mohou říct určitého člověka např. "Honza ven, raz dva tři")a ten, kdo není venku, než pavouci napočítají do tří, je chycen a vyleze ven z úlu. V tom případě už se včeličky snaží vysvobodit chycenou včeličku tak, že se jí dotknou (dá se měnit podle potřeby - např. podlezou...). Pavouci mají možnost chytat další včeličky, které vyběhnou z úlu.
Pavouci vyhrávají, když pochytají všechny včeličky a včeličky vyhrávají, když vydrží do konce hry.
Alternativní pravidla
Ešus: při čtení pravidel mne napadlo, že včelky by měly mít možnost aktivní obrany.
Pokud se bude pavouk pohybovat příliš blízko v úlu, tak ho stojící včelky z úlu mohou chytnout a zkusit do úlu vtáhnout (zajmout). Pak by se mohl osvobodit jedině, kdy že by se ho druhý pavouk dokázal přes hranici úlu dotknout. Zajatý pavouk by se mohl snažit dostat ke kraji úlu , aby dotyk byl snadnější.Zkusíme to zahrát .
juda: Podle zkušeností je nejlepší to hrát v menším ohraničeném podloubí.
Komentáře
slana: :sniper::jedi::rpg:
slana: :jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
lucka: ta hra je nudná:plamenomet::kladivko::box::motorovka::tralala::):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi::jedi:
BOBANKH: A co kdyby byly včeličky "nuceny" vylétávat z úlu? Třeba s ešusem,nebo jinou nádobou pro nektar(vodu)?
Popř.vytvořit 2 (a víc) družstev a který úl nasbírá víc nektaru,vyhrál
Panda: to je dost hustý hustý dík za nápad schůzku :10::cool::-):papa::plamenomet::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::hophop::haha::pc::megafon::pirat::pivko::hudba::wow::cz::box::jedi:
lucka: lol huste pravidla aspon neco na telak mam:-D:-D:-D:10::10::10::pis::pis::pis::haha::haha::haha:
JudaJuda: Hlasujte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-):motorovka::kladivko::bomba::kulomet::plamenomet::asmd::neo::sniper::rpg::box::jedi::hudba::tabacek::pivko::iq::vanoce::nene: