www.hranostaj.cz
Korunovka
69%12 hodnocení
Počet hráčů: od 8 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnost
Aneb kdo má korunu?
Hráči se rozdělí na dva týmy, určí si v nich kapitány a posadí se naproti sobě u stolu. Jeden z týmů dostane minci a začne si ji posílat pod stolem tak, aby ten druhý tým neviděl, kdo ji zrovinka má. Kapitán týmu, který sleduje soupeře, může po nějaké době říci: "stop ruce nahoru". Posílající ruce zvednou, i s tou jednou korunou. Sledující tým má dvě možnosti, jak může nařídit soupeři položit ruce na stůl, přitom musí všechny ruce sledovat a zjistit, kde je ona koruna.
Ty možnosti jsou:
1) piánko - pomalu otevření rukou hřbetem nahoru
2) forte - rychlé otevření opět hřbetem rukou nahoru.
Během toho druhý tým sleduje, kde je ta mince. No a když jsou ruce na stole, tak ten druhý tým hádá,k de mince je. Počítá se, kolik pokusů na to potřebovali. Poté se týmy vymění a vyhrává ten, kdo měl méně pokusů ke zjištění, kde se nachází koruna.
Za každou chybu se rovněž jeden trestný pokus: hádající tým se nesmí dotýkat rukou (dotyk = chyba), posílající tým nesmí poslouchat pokyny nikoho jiného, než kapitána (každá zvednutá ruka aniž by kapitán vydal pokyn "stop ruce nahoru" = chyba)
Alternativní pravidla
MT: Tuto hru jsme hrali tak, ze jsme nebyli rozdeleni na skupiny,ale vzdy jen jeden clovek hadal a kdyz to uhodl,tak mel bod, kdyz na treti pokus ne,tak se stal pozorovatelem, ktery hada ten,kdo mel v ruce minci...