www.hranostaj.cz
Hrad
78%28 hodnocení
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřištěNa sníh
Charakter hry: PohybováBojovkaS násilnými prvky
Vylepšená přetahovaná soutěž pro dva týmy.
Autor nebo zdroj: znám to od učitele tělocviku
Na zem se nakreslí (v lesní půdě kolíkem vyreje) kruh, který představuje hrad. Kapitáni družstev si střihnou a vítěz si vybere, jestli jeho družstvo bude jako první obránce nebo útočník. Obránci vstoupí do kruhu a jejich úkolem je vtahovat útočníky dovnitř do hradu. Kdo je vtažen do vnitř, je mrtev a odchází pryč. Útočníci naopak vytahují obránce ven, koho vytáhnou, ten také odchází pryč.

Čára na zemi, která představuje hradby je velice důležitá. Obránce může klidně jednou nohou vykročit až za hradby k útočníkům (výpad). Když ho však útočníci chytí a budou ho táhnout pryč, tak obráce žije do té doby, dokud se stále třeba jenom jedním prstem dotýká hradeb, nebo pokud ho drží nějaký obránce, který stojí ve vnitř hradu (nastávají situace, že dítě visí 30 cm nad zemí, prosí, ať už ho někdo pustí, ale ani obránci ani útočníci nemíní ustoupit).

To samé platí pro útočníky. Taktéž mohou jednou nohou nakročit do hradu. Ti zase žijí do té doby, dokud se nějakou částí dotýkají prostoru mimo kruh.

Hra je u dětí velice žádána.

Pozor: na hru je vhodné vzít si starší oblečení (často se třeba utrhne rukáv,...), sundat si řetízky, hodinky,...
Alternativní pravidla
KB: a co je cílem hry?
ankage: My ju zvykneme hrať tak, že si v hrade určíme kráľa, ktorého družstvo chráni tak, že nedovolí súperom prekročiť hranice hradu (deti sa vytlačajú predlaktiami), ak sa vonkajšiemu družstvu podarí kráľa vytiahnuť von z hradu, vyhráva. Potom si družstva menia úlohy. Vonkajšie družstvo štartuje z určeného miesta na signál, asi 10 m od hradu.
Zdena: Hráli jsme tak, že pokud byl někdo vtažen do hradu, nevypadl ze hry, ale hrál s druhým týmem proti svému původnímu. Stejně tak když byl někdo vytažen ven.
baxo: kto je vtiahnuty, alebo vytiahnuty nemusi byt automaticky vyradeny, moze byt vezen, do doby, kym ho neoslobodi niekto z jeho timu, veznice vsak treba vopred urcit, aby nebolo az tak jednoduche, ale ani nemozne oslobodzovat zajatych.
Komentáře
Ziko: My to hrajeme tak že se vybere král kterého musí ostatní hráči uchránit aby ho protivníci nevytáhli ven z kruhu ;)
 :
 : :jedi:
nodes[i].id = "komentare";
break;
}
}

event.target.remove();

" />
JÁ: :megafon: NÁŘEZ :(:(:(:-(:-(:(: motorovka:
Brad: To je pecka :hura::hura::hura::hura::asmd::plamenomet::neo::sniper::rpg::box::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
RadkaRadka: Páni dyt ty decka se tam pomalu roztrhaj..... pecka :D
An: Tuto hru hrajeme ve škole, jeto paráda, nějaký ty škrábance taky byli, ale mooooc jsme se nasmáli ;D :))%-)
Danus: :jedi::plamenomet::neo::sniper::rpg::box::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::tralala::motorovka::motorovka::hophop::slunicko::pc::amen::hudba::iq::-):-(:-(:(%-):-?8-);-);):grr::idea::mnam::ziv::ziv::cool::cool::cool::haha:
Ter: Tahle hra je dost dobrá a na táboře oblíbená,ale pozor už jsme tam měli vykloubení ramene..;)
pírko: tahle hra je megaaaa moc sme sa zasmáli :PP
Ťap: Nejlepší a ma nejoblibenejší hra :)
Eva: husty:pirat::jedi::bomba::bomba::bomba::bomba::schizo::-):-):-):pc::pc::pc::plamenomet::plamenomet::kulomet:
Fanda: moc dddddddddddddddddrrrrrrrrsssssssssssnnnnnnnnnnnnnnnýýýýýýýýýýýýýýýýý.:motorovka::jedi::jedi::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::plamenomet::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::kulomet::cosi::cosi::break::break::box::box::pirat::pirat::10::10::10::slunicko::slunicko::pc:
Fanda: je to drsná hhhhhhhhhhhhhhhhrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Franta: :10:
:amen::amen::amen:
peta: připomíná mi to hru demonstrace, kde je jeden nebo dva mimo a zbytek je nějak propleten...
petr: Nejlepší hra na světě
beary: je to super hra
zdenek: aha tak tojsouv votki
Skejtak: My jsme se pri teto hre malem roztrhli vejpul :)
Loupák :): Hrad jsme hráli na schůzce, na škole v přírodě, na čekatelkách,... prostě si u toho zařádí skautíci všeho věku.... upa nej bomba hra =*
Medik: ohledně vyznačení kruhu, na hlíně nebo nízké trávě je skvělé použít mouku, krupici nebo něco takového. má to tu výhodu, že provaz můžete omyslem nohou odkopnout, ale mouka zůstane vždy na místě. odzkoušeno.
Preclík: Tuhdle hru jsme hrály na ministrantské schůzce. Jako zázrakem všichni přežily:-)
PampeliškaPampeliška: Co se týče velikosti kruhu, určitě o tom dobře vypovídají přiložené fotky. :-) Ale řekla bych, že se i zvětšuje/zmenšuje v závislosti na počtu zúčastněných.:wow:
Mrkev: můžu se jen zeptat...jak velký má být ten kruh ? cca, nwm kolik bych tam mela dat když utočnici mužou do kruhu jednou nohou...at je to trochu fer, at tou jednou noho treba neprekroci cely kruh :D ma nekdo nejaky typ ? napište mi na mail, dekuji, a jinak to muže byt super hra ;)
Raduš: My tu hru taky hrajeme,ale tak,že se rozdělíme na jedničky a dvojky,kapitáni si střihnou o to kdo kde bude a pak na se přetahujeme,ale daváme to na čas a pak se jenom spočitá,kde je více lidí a to družstvo pak automaticky vyhravá.:D
Mikeš: lepší než vypadávání je že se přidá k druhému družstvu
Aduš: My hrajem Hutututu...je to skoro stejný...u nás se to stalo táborovou hrou...:srdce::amen:
Tamara: Hru jsme hráli několikrát hlavně se staršími a patří mezi nejoblíbenější. Bohužel mezi sebou máme mnoho silných mužů, takže nás, křehké ženy, vždy druhý den bolí celé tělo, jak si nás ti pánové "hází" přes hradby :)
Dino: My to hrajeme tak, že když vás vtáhnou/vytáhnou, přecházíte na stranu těch, co vás vtáhli/vytáhli... Kupodivu to baví i malé děti, velké jednoznačně :)
LagoLago: Hráli jsme Hutututu a byla velmi úspěšná, takže zkusíme i tyto pravidla!:10::pis::motorovka::neo::pivko::grr:
Kopretinka :D: no tuto hru sme hrali ale nikoho tedy po pravde moc nebavila je to uplna BLBA hra takze ji okamzite vymazte (HNED)
Trollík: Taky znám Hututu.Je to podobné a tyhle hry jsou suprový:hura::cool::hura:
XYZ: Zkusili jsme si to zahrát a určitě doporučuju všem!
Algometrofonix: Znám podobnou hru jmenuje se Hututu taky zábava akorát si ji většinou užily ti starší, protože ti malí mněli strach ale i přes strach z úrazu byly ůžasní :D:rpg:
liklo: to je bomba hra:10::10:
Xeraf: hej! to vypadá nádherně!!! přesně toto mame radi moc diky:plamenomet:
to si určitě brzy zahrajem:jedi::jedi:
vodníkvodník: Vyzkoušejte, ručím za to, že nebudete chtít přestat.
helenaj: tak to dneska vyzkoušíme! :-)