www.hranostaj.cz
Bezruká štafeta
78%20 hodnocení
Potřeby: tenisový míček pro každé družstvo
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSportovní
Dokážete přenést předměty bez použití rukou?
Autor nebo zdroj: NEUMAN, Jan. Dobrodružné hry a cvičení v přírodě. Praha: Portál, 2000.
Vyřadíme-li z činnosti ruce a paže, zjistíme, že mnoho věcí nezvládneme a že některé jednoduché činnosti jako podávání si předmětů vyžadují notnou dávku vynalézavosti, trpělivosti a šikovnosti.

Vytvoříme družstva (dvě, klidně i více). Na stole bude pro každé družstvo ležet pomeranč (tenisový míček). První ho uchopí (zmáčkne ho krkem a dolní čelistí), oběhne stanovenou metu a předá ho druhému, ale samozřejmě, že bez použití rukou. Vznikají tak velmi komické situace.
Alternativní pravidla
Chiaksee: my jsme to ještě zpestřili tím, že jsme si udělali z kancelářských sponek esíčka. Ty hráč drží za jeden konec mezi horním rtem a nosem a mají za úkol je navzájem spojit a vytvořit tak co nejdelšího hada. Dá se takto závodit i mezi družstvy.
Zablicka: Jednou jsme hráli variantu, že jsme se chytli za ruce, vytvořili kruh a na 2 protilehlé hráče jsme navlékli obruče (nebo větší gumu) tak, aby jejich spojené ruce procházeli obručí. Po odstartování hry jsme se co nejrychleji provlíkali obručemi a tím je posunovali dál, tak aby se vzájemně nedohonily. Hra končí v momentě, kdy se obruče potkají u jednoho hráče.
Zablicka: Hráli jsme to s krabičkou od sirek - resp. jen s jejím vnějším obalem. Obal od krabičky jsme si předávali nosem ;o)
PampeliškaPampeliška: Další variantou je předávání si mince z čela na čelo... :-))
Verča: Tato hra se taky výborně hodí např. k ohni nebo do místnosti. Skvěle uvolní atmosféru. Hráči při ní ani nemusí obíhat metu. Stačí aby seděli v kruhu. Dvě jablka (pomeranče/míčky) se dají na opačnou stranu kruhu a účelem je, aby se vzájemně dohonily.
Komentáře
čokel: :sniper::rpg::jedi::neo::asmd::kulomet::iq::cz:
Veve: B-)8-)8-)8-):10::10::10::10::slunicko::slunicko:
jirka: je to dobrá
Honza: Zajímavá hra,zkusím ji na schůzce,uvidím jaký bude mít ohlas :)
petas: je to super hra
hewenhewen: ta varianta s krabičkou od sireka nosem je fakt hustá, musíme ji vyzkoušet!:10::cert:
molikoli@seznam.cz: to zkusím :cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::cosi::break::break::break::break::break::break::break::break::break::break::break::break::):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::mnam::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha: