www.hranostaj.cz
Ostrov
76%27 hodnocení
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiDo terénu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníNa postřeh / šikovnost
Družina se zachrání jenom tím, že se celá vejde na pařez či jinou malou plochu.
Autor nebo zdroj: NEUMAN, Jan. Dobrodružné hry a cvičení v přírodě. Praha: Portál, 2000.
Libreto:
Ocitli jsme se v tropickém pásmu. Putujeme pralesy a bažinami. Při přecházení široké mělké řeky nám domorodí průvodci signalizují nebezpečí. Každou chvíli hrozí útok dravých ryb. Zachráníme se, jestliže všichni rychle vystoupíme na blízký malý ostrůvek, který je tvořen dřevěným podstavcem, dlaždicí, špalkem či pařezem.

Hra:
Dá se to hrát i jako souboj družstev. Všichni se musí vejít na jeden malý pařez. Nikdo se nesmí dotýkat žádnou částí těla vody (v našem případě země) a vyhrává to družstvo, které tam vydrží déle. Pokud se zdá, že to bude trvat příliš dlouho, tak ostrov zmenšíme (v případě stání na šátku či novinách) a pokračujeme až do co nejmenší plochy.

Nebo můžeme hledat společně polohu nohou a různé možnosti držení, které nám umožní setrvat a přežít na záchranném ostrově v co největším počtu dětí.
Alternativní pravidla
Radka: my ve škole ve dvojcích tancovali na novinách a dospělí a ten zbytek co už přešláp nám postupně zmenšovali taneční plochu..
Ondik: U nás na táboře hrajeme něco podobného. Oddíl dostane jednu vyřazenou celtu, na tu se všichni postaví a jejich úkolem je tuto celtu otočit vzhůru nohama (ovšem na ni ale musí stát všichni nesmí šlápnout na zem pouze se můžou brát na ramena), dříve než se to podaří udělat druhémů oddílu. počítají se šlápnutí mimo celtu jako trestné body.
mirka: my to hrajem na židlích, ktery jsou postaveny v řadě vedle sebe - je tolik židlí, kolik hráčů a postupně jednu po druhé odebíráme ...
sarkisa: tohle se dá hrát i jako tučňáci - ze začátku stojí skupinka lidí na dostatečně velkém papíře(kře) a korzují (chodí dokola dělají tučňáky).Vedoucí ovšem papír postupně odtrhává až na naprosté minimum.Tučňáci musí stále korzovat.
Komentáře
Filozof: :jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
milacek: Hej to je dobry tak se aspon decka zabavej a my taky.:10::-);):cool:
ecadaca: dobra hra XD:10::srdce::schizo:;-):hura::cosi::papa::-)%-):-D:mnam::cz::cool::pirat::alien::pivko::tabacek::hudba:
petr: rekl jsem ine hry:motorovka::plamenomet:
petr: co tomate za :vanoce:
Michaela: Bezva příspěvky, ale nejdřív se naučte pravopis!!!
pavel: docela dobrý:papa::haha::hura:
Malfoy: Tuhle hru jsme v oddíle hrály už v několika verzích a vždy má úspěch, i když občas má i negativní odezvu obzvlášť u dorostu (když je třeba mokro :-) ). Takže já bych ji doporučil spíše hrát s malímy dětmi. Ty to baví vždycky a zkoušejí vždy nové nápady.
Pančoch: jako dá se to ale neak moooc super to neni
awe: Mi hrajeme podobnou hru: 1 člověk si vezme na záda (někoho koho unese) a stoupnesi na list novin. Soutěží hodně dvojic a která má nejmenší papír vihrála.Je to legrace!!:hophop::cosi::hura::10: