www.hranostaj.cz
Lov pro zoo
73%10 hodnocení
Potřeby: kartičky s obrázky zvířat
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHonička
Pokuste se nalovit co nejvíce živých zvířat a utečte před rozzuřeným slonem.
Autor nebo zdroj: HOLÝ, František a HOLÝ, Martin. Hry na přírodu a s přírodou. Praha: Mladá fronta, 1986.
Motivace: Jste členy speciální africké výpravy, která má povoleno nalovit živá zvířata pro zoo. Každé zvíře má jinou hodnotu.

Organizace: Na papírové kartičky vytiskněte obrázky exotických zvířat. Některá budou vzácnější, jiná hojná a podle toho určete i jejich hodnotu. Podle počtu hráčů vymezte v lese hřiště asi 50 krát 50 metrů a rozptylte tam lístky s obrázky. Můžete je dát na zem, na pařezy, mezi kořeny, do trhlin kůry, do dutin, na listy, ... vždy tak, aby z jednoho až dvou metrů byl lísteček kousek vidět. Potom vyberte jednoho statnějšího hráče, kterého pošlete do vymezeného hřiště se schovat. Ten bude představovat rozzuřeného slona a až děti vběhnou na plac a začnou lovit zvířata, tak je slon začne rovněž pronásledovat. Koho slon chytne, jde ze hry ven, nebo může udělat třeba deset dřepů a ve hře pokračovat.
Vítězí ten, kdo nebude mít naloveno nejvíce zvířat, ale ten, kdo bude mít v součtu nejvyšší hodnotu.
Alternativní pravidla
sisi: toš to je jen jinačá motivačka těch ti vymyslím hafol, ale zaujímaví jest když děcka získaj od každýho druhu jeden tak majů jednu zoo a to se pak boduje jo odost výc než když maj byť jen ty nejcenější zvířata...Nebo tak zvířata mohou představovat vedoucí takže je stoho fajna honička :D
Ihlička: Napadlo ma alternativne pravidlo - obrazky vzacnych rastlin, liecivych a pod...a namiesto rozzureneho slona vedma, carodejka, bosorka, ktora to vsetko pestuje v svojej zahrade a nechce aby jej to kradli..hm?
Komentáře
verča: :tralala::break::cosi::schizo::cool::slunicko::10::hudba:dík
ovce: Ty bylinky se mi líbí =) =) =) můžou to být i plody a vzhledem k tomu, že lístečky jsou schované a nehýbou se to má i větší logiku.... =)
Sali: Tu určitě zkusím...Dík za radu!:jojo: