www.hranostaj.cz
Foukaná
71%15 hodnocení
Potřeby: ping-pongový míček,velký stůl
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníSportovní
Stolní fotbal s ping-pongovým míčkem
Dva týmy si posedají okolo stolu. Stůl představuje fotbalové hřiště, kratší strany stolu jsou brány, které stráží pouze jeden hráč - brankář. Po delších stranách stolu sedí hráči v poli, na střídačku z obou týmů. Balón představuje ping - pongový míček, který je usměrňován foukáním hráčů a brankářů do branky soupeře. Zakázáno je držet ruce na stole a prskat na protihráče ať už účelně či omylem:) Po gólu se rozehrává ze středu stolu. Pokud míček spadne z desky stolu, tak se nasadí na přibližné místo pádu z desky. Počet hráčů omezen velikostí stolu.
Doporučujeme hrát jen v krátkých intervalech a dělat často přestávky.
Alternativní pravidla
Múú: My to zvykneme hrávať ešte tak, že tie kratšie hrany stola, kde nie sú hráči, zabarikádujeme stoličkami alebo niečím podobným, aby nedošlo k nezrovnalostiam, ktorému tímu sa má prirátať bod :)
Komentáře
Komar: Vyborná hra, která všechny moc baví. Hrajeme to tak, že na delší okraje stolu dáme násady od smetáků a na kratší strany stolu vytyčíme branky. /hra má pak větší spád, když míček nepadá na zem.
PS. dobré střídat brankáře, aby vašim členům nemotala hlava a nebylo jim špatně http://www.hranostaj.cz/imgs/smiley/122.gif
faulař: Dobře se to hraje s chřipkou!:tabacek::cool::kladivko::kulomet:
Elík: super hra a motá se stoho pěkně hlava
Leusska: jasne klasicka hra podle foglara ale stoji za to!! hlavne to hrozne bavi kluky sou do toho bvykle uplne zapaleni...ale dejte si pozor:mejte u sebe piti at se vam nezatoci hlava a tak..