www.hranostaj.cz
Stahování hada
64%12 hodnocení
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSportovní
Legrační spolupráce pro celý oddíl.
Autor nebo zdroj: Hry pro hřiště, tělocvičnu a společnost.
Družstva si stoupnou do zástupů. Mezi jednotlivými hráči je rozestup na předpažení. Na povel: ,,Připravit!" se hráči předkloní a každý podá svou pravici skrze nohy hráči stojícímu za ním, který ji uchopí levicí. K danému znamení začne celý zástup pomalu couvat. Poslední člen si vždy lehne na zem celou délkou těla a postupně si tak lehají všichni hráči. Celé družstvo tedy leží na zemi v přímce tak, že kolena jsou u hlavy hráče dříve za ním stojícího (nohy jsou natažené těsně u těla druha, špičky přihnuty dovnitř). Naposledy na zem lehá hráč stojící v čele. Sotva ale dolehne, ihned se zvedne a zvolna postupuje (rozkročmo) směrem dopředu a postupně tak zvedá všechny za sebou. Jakmile jsou všichni zase na nohou, tak (stále spojeni) běží k nedaleké metě. Které družstvo se jí dotkne první, vyhrává.

Kdo se během hry pustí, ten prohrává.
Alternativní pravidla
Pípáček: My to hrajeme tak, že se necouvá, ale ten co je první, udělá kotrmelec a roztáhne nohy, 2. se posune a taky udělá kotoul, postupně si polehají všicni. Ten co je poslední ale chytne toho prvního za volnou ruku a zvedne ho. Tím pádem je to kruh a dá se tak cestovat libovolnou trasou.
Komentáře
Ondra: je to dobra hra :10:
chala: náhodou je to prca my sme to hrali na seznamovacim kurzu s gymplem a bylo to fakt coooooooooooooooll:bomba::tabacek::jedi::plamenomet:
Pavel: Hráli jsme s dětma na sborovém soustředění a perfektní na stmelení dětí a báječná zábava!
Kenndy: Možná by to chtělo radši i fotku =)
Petinka: Neumím si to představit .... takže to radši nejdřív zkusím než se děcka polamou ::break:
Klofan: tak my se do toho pustíme... čekám jako vždy jisté připomínky mých drahých svěřenců, ale já se moooc těšim :hophop:
AluskaSAluskaS: prave ze naopak... :D je to vazne super ... :D
L.P.: to se mi děti přizabijou =( =) ale jo zkusím to, vypadá to lákavě :-)