www.hranostaj.cz
Ospalý námořník
78%9 hodnocení
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníNa inteligenci / paměť
Poměrně těžká ale zábavná hra, která každému zamotá jazyk.
Autor nebo zdroj: Lidi, pojďte si hrát. Praha 1993.
Každý hráč dostane přidělené číslo. Vedoucí hry je kormidélník. Hra začíná tím, že si kormidélník stěžuje, že námořníci jsou ospalí a řekne: ,,Tenhle spí, tamten spí. Musíme vzbudit šestku."
Šestka (hráč s číslem šest) vyskočí, postaví se do pozoru a hlásí: ,,Co, pane? Já, pane?" Kormidélník ji odpoví: ,,Ano, pane. Vy pane." Šestka nato: ,,Já, pane? Ne, pane." Kormidélník: ,,Vy ne, pane? Kdo tedy, pane?" Šestka: ,,Kdo, pane? Čtyřka, pane."
Okamžitě musí vyskočit čtyřka, postavit se do pozoru a rozhovor přesně opakuje. Nestojí-li námořník v pozoru nebo se splete či zasměje, dá fant, nebo jde ze hry.
Komentáře
hugo: :):):):):):):iq::iq::iq::iq::iq::iq::iq::pivko::hudba::hudba::neo::neo::neo::neo::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::motorovka::motorovka::motorovka::plamenomet::plamenomet::kulomet::kulomet::kladivko::kladivko::bomba::bomba::bomba::(:-(:slunicko::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz:
mája: my jsme to hrály na horách. Bylo nás tam spoustu proto to byla sranda... :D
Atsap: My to hrajeme trosicku jinak, ale je to super hra, i kdyz se to na prvni pohled mozna nezda...nese deti to hrajou treba cestou ve vlaku...