www.hranostaj.cz
Hledejte číslované kartičky!
63%8 hodnocení
Potřeby: kartičky s čísly
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiDo terénu
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Kdo najde největší číslo vyhrává, aneb ber dokud je.
Autor nebo zdroj: ZAPLETAL, Miloš. Encyklopedie her. Praha: Olympia, 1975.
Připraví se tolik papírových kartiček, kolik hráčů se hry zůčastní. Na každou kartičku se napíše pořadové číslo počínaje jedničkou. Kartičky potom vedoucí poschovává v klubovně (v lese) tak, aby na ně bylo z bezprostřední blízkosti vidět.
Hráči kartičky hledají a sbírají, ale každý si smí vzít jen jednu. Hra pro někoho končí v okamžiku, kdy některou kartičku vezme do ruky. Potom ji už nesmí vyměnit za jinou. Vyšší čísla mají ovšem vyšší cenu než čísla nižší, neboť rozhodnou o konečném umístění ve hře. Kdo najde kartičku s největším číslem, bude první, kdo s nejnižším číslem, bude poslední.
Hráč, který zahlédne některé nižší číslo, může je nechat na místě a hledat dál kartičku s vyšším číslem. Je v tom však jisté riziko, protože mezitím co pátrá po vyšším čísle, někdo mu třeba sebere již spatřenou, ale z úkrytu nevyzvednutou kartičku
Komentáře
Marty: Super hra děti moc bavila. Pro více kol lze využít barevné papírky a před zahájením kola nechat vylosovat barvu papírků.
Vodňýk: Chce to hrat více her, body sčítat a vyhlásit celkové vítězství. Jinak nemá cenu brát nižší čísla, s nimi vždy "nevyhraju", tedy prohraju. Při více po sobě jdoucích hrách se ale počítá každý alespoň trochu slušný bod.
Pochopitelně počet kol se musí vyhlásit před samotnou hrou.