www.hranostaj.cz
Motovidlo
73%10 hodnocení
Potřeby: prkno, PET lahev, klacek
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Zamotej se, přejdi lávku a přesnou ranou schoď láhev.
Autor nebo zdroj: HRONEŠ, Ivo. Pojďte si hrát. 1989.
Soutěžící se předkloní, jednou rukou se chytí za kotník a rychle se patnáckrát za sebou otočí kolem své osy. Poté se napřímí, dostane do ruky klacek, přeběhne prkennou lávku (prkno položené na louce), aniž by se nohou dotkl země, a musí srazit klackem láhev postavenou na podstavci. Při neúspěšném pokusu se nesmí již opravit.

Poznámka: Nutno posuzovat citlivě a povolit občasný přešlap z prkna. Prkno musí být dlouhé alespoň dva tři metry. Čím delší, tím lepší a víc srandy.
Alternativní pravidla
Píp: Tuto hru jsme hráli na asvaltu a nebylo zrovna měkké přistání, když jste například jako já netrefili směr a šli místo dopředu dozadu a to ještě k tomu velkou oklikou... :) A to se mi stalo teprve při dvanácté otáčce... Proto bych dala klidně 10 otáček (samozřejmě, když jsou hráči poctiví a vážně se točí rychle a drží se za kotník). A hlavně bych to hrála na trávě... Myslím, že si hráči užijí srandy jako my, když budou mít za úkol pouhé oběhnutí určitého bodu (např.: stromu, tyče, stožáru,...). Určitě tuto hru doporučuji, ale pro starší nad 10 let :) A můžou být klidně dvě družstva, která se snaží, aby všichni hráči oběhli trasu dřív než druhé družstvo :)
Komentáře
Radek: My ji hráli na sněhu pod jménem Vodka :-) . Otočky se počítaly jako panáky, po desátém se muselo doběhnout pro vyprošťovák :-D a vyhrál ten nejrychlejší. Prkno jsme teda neměli. Děcka to hrozně bavilo, i třeba šestiletý, takže bych se nebál hrát i s malýma. Pravda že do sněhu to nebolí jak na asfalt. Jediný problém byly ty otočky, aby to nikdo nešidil.
hele: :):-(%-):-D:-?:-PB-)8-);-):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::jupi::break::pis::cosi::hura::10::tralala::plamenomet::asmd::neo::rpg::sniper::motorovka::kulomet::asmd::box::bomba::plamenomet::bomba::rpg::jedi::kladivko::rpg::kulomet::motorovka::plamenomet::asmd::sniper::jedi::box::tralala::10::10: