www.hranostaj.cz
Špaček
69%14 hodnocení
Potřeby: víčka od PET lahví
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Zobni si třešně, aneb zvedni ze země víčko od PET lahve.
Autor nebo zdroj: HRONEŠ, Ivo. Pojďte si hrát. 1989.
Soutěžící se postaví na jednu nohu a snaží se ústy sebrat ze země víčko od PET lahve. Země se přitom smí dotýkat pouze chodidlem jedné nohy. Komu se to povede, ten je opravdu ŠPAČEK.
Komentáře
Hanča: vždyť v tom je ta pointa, že to právě nejde
Májuška:D: Zkusíme si to v pátek se světluškama zahrát, jestli jim to nepůjde, zvolím, že si budou moct kleknout... :) Díky za nápad!!
mája: zkoušela jsem a je to skoro nemožné :) když to dětem nepůjde dalo by se to zjednodušit z chodidla na koleno. je to taky dost obtížné
Bee: Hráli jsme to s krabičkou od sirek a naše světluška to opravdu zvládla.... 7x po sobě :)
El: nelze provést ! :-D
vodníkvodník: Pokud se to nedaří, tak alespoň tato hra (cvičení) splní svůj úkol tím, že se děti pořádně protáhnou a myslím si, že se i všichni soutěžící docela pobaví. Fotky nemám, jelikož jsme to snad ještě nezkoušeli, ale na nejbližší schůzce se o to pokusíme. Pokud to nejde starším, tak se vsadím, že děti v mladším věku to jistě dokáží.
Hra je podobná hře Jeřáb (fotky mám, dodám).
gggg: Zrovna to zkousime, ale fakt to nejde!
Taky chcem fotku!
a do hodiny chcem odpoved!
Lila Watúka: Tak nevim,měla jsem o sobě v tomto ohledu poměrně vysoké mínění,než jsem si to vyzkoušela...ani na dvou nohách nee, málem jsme si se sestrou nabily čumáky.Ale budu trénovat.,je to docela dobrý způsob posilování:-)
Herr Flick: Jejda, to snad ani nejde, ne??? Hoďte sem nějakou fotku :-D :-D
Světluška: Naschůzkách to hrajem s papírem.
vodník: Také jsme to již několikrát zkoušeli a taky bohužel bez úspěchu. Ale s tou podloužkou to je již řešitelný. Nicméně si myslím, že pro malé děti by to neměl být moc velký problém.
Kikina: My jsme to hráli tak, že jsme stáli na jedné noze, druhou si drželi oběma rukama a ústy se snažili sebrat ze země rozevřený obal na CD, který stál jako "stan", i to bylo dost obtížné a pro většinu nezdolatelné.
beran: ted sem to zkousel a myslim ze to nejde... mel sem problem to udelat i na dvou nohach:)) ale dalo by se to kdyby vicko bylo este na nake podlozce,trebas pullitrova PETka a potom by se snizovalo...
žabka: super hra:):):):):):):):):):):):):):):):):)