www.hranostaj.cz
Klíště
79%30 hodnocení
Potřeby: kolíček na prádlo
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa cestu
Charakter hry: Táborový den / hra na pozadí
Pořádně se prohlédni, jestli na sobě nemáš klíště.
Autor nebo zdroj: www.woodcraft.cz
Tato hra se hraje během jiné aktivity, nejlépe za pochodu. Vezme se jeden barevný kolíček na prádlo a ten představuje klíště. Zvolí se časový limit - třeba 15 minut a vždy po vypršení doby se provede vyhodnocení. Hráč, který dostane klíště se ho snaží nenápadně na někoho přidělat, no a ten pokud si ho všimne, se ho snaží zase přicvaknout na někoho dalšího. Ten u koho zůstane klíště po vypršení stanovené doby, získá jeden trestný bod.
Alternativní pravidla
Konvice: Je taky možné dát více kolíčků, mezi nimi i jeden "zlatý" který se naopak od ostatních klíšťat snažíme MÍT na sobě (musí být ale viditelně aby ho někdo mohl zase vzít).
jana: Je to super hra. My to hrajeme tak že kdo ma poslední količek musí dělat nějaké namáhavé cvičení př. kliky
lordlisak2: dobrá hra my to hrajem že ten kdo má kolíček když se zastaví dostane ukol (například jsme byli u prodejny cedulek (ulic atd.) a tak se tam musel kamoš jít kouknout a zeptat se jestli nemaj ceduli s ulicí jeho jména...
JÍťA: My to hrajeme pod názvem MOUCHY. Hrajeme je během výletu do lesa. Kdo ho má jako poslední musí splnit předem daný úkol. :-))))
ŇuňunkaŇuňunka: My to hraje každou výpravu ale s názvem TRAPÁK tento název se napíše na kolíček a de se na to
Elis: My jsme to - u těch starších :) - hráli takhle: měli jsme dva kolíčky, připli jsme to na jednoho potom nenápadně na někoho dalšího (nejlépe holka x kluk,ale to je na vás:D) potom vedoucí řekl: Kolíčky! ti, kteří je právě na sobě měli si museli dát pusu...na koho je to moc, tak pusu na tvář, je to celkem sranda:)
Jitka: My jsme to několikrát hrály jen se sestrou doma, každá se snažila té druhé dát kolíček, když si toho nevšimla, po chvíli jí to ta druhá řekla. A počítaly jsme si body za každý kolíček umístěný na tu druhou... Možná to je trochu divný hrát ve dvou, ale každopádně to je sranda...;-)
klementina: my to hrali tak ze pokud si toho dotycny vsiml do deseti sekund kolicek smel vratit a hralo se asi s deseti kolicky
katerinka: upa super hra znam ji jako tchorik vetsinou to hrajeme na casovz usek bo na to zhe si dame cil kam dojdem bo ay skoci schuzka
vrána: Hrajeme to každý tábor s velkým úspěchem, ale používáme těch kolíčků hodně. Začínáme motivací, že mít na sobě kolíček je strašná ostuda, a co teprve, když jich má na sobě člověk několik. Nevím čím, to, ale nejhůř dopadáme obvykle my vedoucí, protože jdeme a povídáme si a pak nám třeba na batohu vznikají bizardní kolíčkové útvary:).
Komentáře
DeHa: My tuhletu hru hráváme při cestách na výpravy a mezi děckama je velice oblíbená.
Tyna: Hra je sice dobra ale dooost star :schizo:
trpajzlik: nedivím se ti ijus,máš recht hmmm
Ijáček: Tuhle hru nenávidím :D
trpajzlik: Á JÁ JSEM TAM NAPSALA CHYBU
trpajzlik: DOBRÁ HRA ,TŘEBA S MALÝMY UPRAVAMA
Fidloch: Nejlepší hra, s dětm jsme jí hráli na téma tance macareny, všićhni tancjí jeden motiv a pokaždé je někdo zády, kolíčky lítají jedna báseň .)
kiwik: nejlepší hra,děcka ji milovali, hráli jsme během dne, v oběhu původně bylo 7 kolíčků,postupně asi 13. Nejlepší bylo,když hlavní veducí vysvětloval hru a mezitím mu ostatní vedoucí připli kolíček na triko či na kalhoty,a hlavas se mezi nima promenádoval :) hráli samozřejmě i vedoucí. krásný je pak pohled na šťastné dítě,které právě připevnilo kolíček jinému a samo jich má na mikině třeba 5 :-D :-D jen chudáci ti malí jsou nenápadní jak sáňky v létě :-D každopádně děti tu hru milují
Kája: Je tu suprová hra ;).Hráli jsme ji na táboře a jeden kluk měl bundu kolme pasu a nějak se mu ty kolíčky na tý mikině začaly klonovat :D pak jich tam měl asi 10 :D.
MandellínaMandellína: Jo jo toto je super hra na výpravy. My jsme to s holkama hráli stejně, akoráz že na konci místo trestného bodu jsme rozdávali úkoli. Byla to sranda.
katusamarusa: hráli jsme to když jsme šli na výpravě a je to supeeeeeeeeeeeeeeerr hra
Klárushka: Je to velice dobrá hra velice se mi hodí na střední školu :)
Ale kdyby bylo mnou, tak bych ty kolíčky budu připínat na nosy :?
dan: škoda že je zvířata nežerou:kladivko:
ati: díky moc za pomoc:)
Prt: :vzduchovka::rpg:
stanulin: vypada jako dobrab hra
Bara: Elis: To je uzasny, skvela obmena.
hewenhewen: My jsme to prožívali úplně všichni - akorát ke konci docházelo k násilným akcím:-)
gyjj: :plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::kulomet::kulomet::kulomet::amen::amen::pivko::pivko::pivko::pis::cosi::-p8-):ziv::cool::amen::pc::slunicko::hophop::kulomet::kladivko::bomba::motorovka::plamenomet::asmd::neo::sniper::jedi::box::iq::):-):-(:(%-):-PB-):cert::cert::cert::cert::cert::cert:
Šídlo: U nás v oddíle se to také osvědčilo, děti to baví a prožívají to. Někdy až moc, že každý pozná, kdo kolíček má.Děti si je ukazují a nebo stačí posmívání(motivace, že kolíček je ostuda).. splní se úkol a hraje se dál.. : )
zdenek: hej proč to nevunkuje to neni hra
Peťa: Hráli jsme to na výpravě s vlčaty a děcka to hodně bavilo a prožívali to, skvělá hra...
essus: Super hra, hráli jsme jí na výpravě s velkým úspěchem, určitě zopakujeme:-)
šušu: Já jsem tuhle hru videla u malejch holek(světlušek) a myslela jsem si že to neni zajímavá hra ale potom sem ji zkusila s vlčatama a byla to docela legrace :)
v.s.tarantule@seznam.cz: My jsme to hráli když jsme jeli na cyklovýlet. Bylo to o to těžší, že jsme skoro pořád jeli a navíc se to hrálo celý den a ten kdo dojel na konečnou s kolíčkem (hráli jsme to se 2-mi kolíčky na prádlo:)) musel plnit zvláštní úkol je to úžasná hra zabavila jak 12-leté tak i 30-ti leté....;):-):):-):):-):)
j: :plamenomet::kulomet::sniper:
Clare: může to být sranda...původně sem hladala hry na zahrání přímo ale tohle mě zaujalo...takže jak pudeme s děckama na procházku tak to zkusíme.
Jindra: hráli jsme a doporučuju nehrát při chůzi po asfaltové cestě, kde se objevují auta. Děcka se za každou cenu snaží na sobě nemít kolíček a že jede auto je až věc druhá
Teja: Jo,celkem sranda;-)ale ještě je dobré hrát to se zicherkou:))
Ray: vypadá to moc dobře zkusíme to
Lesněnka: Jen chci ještě dodat, že před poradou se zbavit kolíčku je umění a to se fakt cení. Většinou jsme všichni od sebe na metr, jako kdyby jsme měli nakažlivý vir :-) Tzv. osobní zóna, aby na nás kolíček nevisel.
Lesněnka: Černý kolíček ji nazýváme tuto hru. Jen jsme uprvili trošku pravidla. Nesmí se přidat na člověka když spí, a pokud to dotyčný nezjistí sám do hodiny, tak ho předávající upozorní, aby měl šanci se kolíčku zbavit. Hrajeme to na táboře v Oskavě a má to velký úspěch. Začíná to poradou a končí poradou druhý den. Za kolíček máme super úkoly, v případě ztráty dostává i úkol navíc. Pozor, vždy to nejsou jen špatné úkoly, jako třeba skok do splavu či servis u oběda, ale i hezké úkoly, jako třeba takový, že má hezký den, tzn. že ostatní mu dělají vše, aby mu zpříjemnili den.
Lili: Jo, my to hráli se třídou, docela sranda, jenže všichni podvádí
Bulva: Hrajeme jako pochodovou aktivitu na kazdem vylete. Jen se to hraje od vlaku az na chatu nebo kam ten vylet speje a kdo ho ma jako posledni plni predem dany ukol (drepy,kliky beh atd...)