www.hranostaj.cz
Ve dvou se to lépe táhne
61%16 hodnocení
Potřeby: Provázky
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Zážitková / inscenačníTáborový den / hra na pozadí
Aneb 24 hodin spolu, svázáni metrovým provázkem
Tuto hříčku můžete zařadit na jeden den tábora či delší akce. Podmínkou je dostatečná autorita vedení a dostatečné sebevražedné ambice účastníků.

Jména hráčů napíšeme na papírky, které pak losujeme a vytváříme tak náhodné dvojice. V těchto dvojicích pak hráče svážeme provázkem tak, aby měli mezi sebou nanejvýš jeden až dva metry. Pod provázek si hráči mohou dát např. šátek, aby je úvaz neškrtil a netlačil.

V těchto dvojicích pak hráči stráví následujících 24 hodin. Zbytek tábora funguje úplně normálně a všichni dělají, jakoby nic. V noci hlídky, přes den co nejběžnější táborový program. Některé hry se stanou nepoužitelnými, ale mnoho rutinních úkonů, jako je návštěva záchoda nebo polední klid, získá úplně jiný nádech.

Humánnější varianta hry umožní každému jednou (popř. dvakrát, buďme ještě humánnější) denně odvázat svůj úvaz - tedy dvakrát na dvojici.
Komentáře
DODODODO: no my zme jim pro jistotu dovolili se odvázat, když dou na záchod - pokud jim to nevadi, mohli zustat svazani - a taky když se nekdo potřebuje oblict nebo převlict na horní polovině těla. Už jenom proto, že gdyby to měli provádět svázani, musel by se jeden protáhnout rukávem např trička bo nečeho takovyho... :) a to si doopravdy přectavit nedokážu :-D Ale muže byt sranda, když spolu v táboře nekdo chodí a samozřejmě nésó svázaní spolu... :-)
Eliška: To se ještě dá, ale když nás svázali zády k sobě a měli jsme tak hrát hru..no bylo to zajímavé.... :o)
Veve: Znám to jako zkoušku tolerance. Je to dobrovolné a dvojice se tvoří dle libosti (samovýběrem nikoli náhodně). Dobře ověří spolupráci, přátelství a hlavně TOLERANCI.
Kočka: jo a ještě poznámečka... jak jsme byli ten celej den, tak jsme měli k sobě svázaný přímo ruce, mezi nima prakticky žádný místo....
Kočka: tohle jsme hráli na pár táborech - po dvojicích na celej den (štípat dříví přivázaná k někomu je celkem chuťovka :) ), nebo taky že jsme se svázali celej oddíl k sobě a obědvali jsme tak..... Doporučuju vyzkoušet... :)
OkounOkoun: Pokud vás nějaká skupinka na táboře naštve nebo poruší nějaké pravidlo, zkrátka potřebujete-li potrestat 3-6 lidí, můžete sáhnout právě k tomuhle - svažte je na 24 hodin dohromady. Na to se jen tak nezapomíná...