www.hranostaj.cz
Vyzvedávaná
69%17 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníS násilnými prvky
Jestliže se nedotýkáš země, jsi vyřazen.
Autor nebo zdroj: KIRCHNER, Jiří. Kondiční hry a cvičení v přírodě. Praha: Grada Publishing, 2005. ISBN 80-247-0995-3.
Vyznačíme prostor hřiště, do nějž vstoupí všichni hráči. Na povel hra začíná. Hráč, který je zvednut jiným hráčem tak, že se žádnou částí nedotýká země, je vyřazen a opouští prostor hřiště. Vítězí ten, kdo ve hře zůstane jako poslední. Mohou hrát jednotlivci i družstva. Pokud hrají družstva, vítězí to držstvo, jehož hráč zůstal jako poslední.
Alternativní pravidla
Mařka: Já to znám pod jménem Divoká Svině.....stejně jako rybičky, rybičky rybáři jedou, akorát se zvolí jeden (dobrovolník = rybář) a ten řve "Kdo je tady divoká svině" ostatní (rybičky) obpovídají "My nééé" a svině zase volá " tak to se ještě uvidí!"
A snaží se někoho uzvednout a adaný člověk se musí bránit a snažit se co nejdýl udržet na zemi, pokud se svini povede ho zvednou a "rybička" se nedotýká ničim země, tak může začít svině počítat "raz, dva, tři svině!" a pokud ho do tý doby udrží ve vzduchu, tak se "rybička" přidává ke svini. A tak to de dal, až zůstane poslední a ten se stává sviní.

Opravdu to nedoporučiju hrát s malými dětmi. Doporučuju 11let a víše :)
luckat11: No my hrajeme takto: prvního určíme nějakého silnějšího a ten koho uzvedne tak je s ním (něco jako Ovečky, ovečky) a říkáme tomu Raz dva tři lachtáán!!:ziv:
Komentáře
já: :hura::10::pivko::pivko::pirat::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::box::break::jupi::pis::cosi::cosi::rpg::sniper::hura::tralala::kladivko::kulomet::slunicko::cool::srdce::cert::schizo::-p:(:vanoce::iq::cosi::hura::tabacek::hudba::asmd::neo::kladivko::kulomet::slunicko::jojo::megafon::pirat:
bla bla...: Jáj :D :srdce::srdce::schizo::grr:;);-)8-):motorovka::tralala::cosi::cool::cz::jedi::box::hudba::pivko::alien::pirat::nene::schizo::idea::srdce::srdce::srdce::srdce:
Vizor: Luci1x: Proc? Protoze by mohly prijit na to, ze maji nadvahu? Chapu, ze to nekteri nemusi zkousnout, ale pokud si to nebudou uvedomovat, nic s tim delat nebudou a v dospelosti s tim muzou mit daleko vetsi problemy, at uz spolecenske nebo zdravotni!
kristia: ahoj, u nas jsou Buldoci moc a moc oblíbení a ani obeznejsi deti nemají s touto hrou zadne problemy. Jen podotýkám- hra celkově nebezpečná, opartně na térén který zvolíte
alicia: to se mi zdá dost nesmyslná hra. asi se těžko zajistí, aby děti byly stejně velké (a silné). když to bude hrát 8letá holka a 12letý kluk, tak je jasné, kdo vyhraje. nebo i stejně staré děti, ale jedno bude vychrtlá holčička a druhé obézní chlapeček... tohle bych s dětmi určitě nehrála
Shari: Hru hrajeme na každé výpravě.. Ale říkáme jí ,,Buldoci,, :D
Luci1x: Ahojky, chci jen podotknout, že děti které jsou baculatější z této hry můžou mít nepříjemné pocity. I když by mohli vyhrát, ale přece jenom. Hru jsem ještě s nima nehrála a zvažuji že hrát nebudu. No uvidíme. Jinak pěkný nápad.