www.hranostaj.cz
Slepé bludiště
72%6 hodnocení
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováNa inteligenci / paměť
Procházení slepého bludiště po paměti
Autor nebo zdroj: Tábor
Na začátek je nutno postavit síť z provázku vytyčující určitý počet polí (např. 10*6), která by měla být velká cca 50 krát 50 cm.

Dál se nakreslí obraz tohoto hracího pole na papír a vybarví se trasa bludiště. Vedoucí je jediný kdo má plánek správných polí (popřípadě polosprávných, kde lze pokračovat jen po splnění úkolu)

Střídají se 2 (popřípadě víc) skupinky v hledání průchozích polí. Když stoupnou na špatné pole, pokračuje další skupinka do té doby než se někdo dostane na konec bludiště.
Alternativní pravidla
Qlarinka: Hráli jsme to na CVVZ Kdo stoupl na pole, které nebylo průchozí, přišel o hlas, když to udělal podruhé, vypadl (takže se zmenšil tým), do bludiště se vlezlo jedním čtvercem v rohu a pak byly vlastně 2 cesty - buď rovně, nebo do strany... cesta k cíli byla klikatá a muselo se jít po tom daném pořadí i když člověk vycházel z bludiště (což bylo o hodně těžší než cesta vpřed), měřil se celkový čas, za jaký to tým zvládnul, takže se to pak mohlo vzájemně porovnávat
Komentáře
Qlarinka: Hráli jsme to na CVVZ :) Kdo stoupl na pole, které nebylo průchozí, přišel o hlas, když to udělal podruhé, vypadl (takže se zmenšil tým), do bludiště se vlezlo jedním čtvercem v rohu a pak byly vlastně 2 cesty - buď rovně, nebo do strany... cesta k cíli byla klikatá a muselo se jít po tom daném pořadí i když člověk vycházel z bludiště (což bylo o hodně těžší než cesta vpřed), měřil se celkový čas, za jaký to tým zvládnul, takže se to pak mohlo vzájemně porovnávat :)
LuckaLucka: Vypadá to skvěle ale nevím jestli to zvládnou 5 leté děti:-?B-):srdce::schizo::idea::megafon::pirat::nene::pivko::hudba::vanoce::iq::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::box::asmd:
hewenhewen: to vypadá dobře:-)
Květis: Myslím, že po chvilce je to jasné, mne to ale hned nenapadlo - kdo šlápne na špatné pole, tak se přeci z něj musí vrátit, ne?