www.hranostaj.cz
za hlasem flétny
79%14 hodnocení
Potřeby: hudební nástroje a hudební um
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do tmy
Charakter hry: PohybováZážitková / inscenační
poeticky zažít atmosféru noci
Autor nebo zdroj: inspirace shora :-)
Pravidla jsou primitivní - vedoucí po (nejlépe předem) připravené trase vždy popoběhne kus cesty před družstvem, v dostatečné vzdálenosti se zastaví a zahraje něco na flétnu. Než se družstvo stačí přiblížit, přestane hrát a zase o kus dál opět zahraje na flétnu, atd. až zase zpět do tábora. Je dobré pouze děti vzbudit a říct jim co nejméně (v nejlepším případě jim neříct vůbec nic). Až dojdou do tábora, opět to nijak nekomentovat...
Variace je ta, že se vícero vedoucích rozmístí po krajině - jeden hraje na flétnu, druhý na bubny, třetí např. na housle, další zpívá, ...atd... prostě tajemné melodie v noční (nejlépe mlžné) krajině. Jednotliví muzikanti začnou samozřejmě hrát až ve chvíli, kdy přestal hrát vedoucí před nimi, aby se zvuky nepřekrývaly. Čím méně dětí ve skupině, tím lepší prožitek. Skupiny pak jdou od vedoucího k vedoucímu - vedoucí však vždy musí včas přestat a zalést, aby nebyl vůbec spatřen! Jinak hra ztrácí kouzlo. Druhý den vedoucí o ničem nevědí, všechno byl pravděpodobně pouze dětský sen :-)
Komentáře
Jana: To mě úplně dostalo. Sice se to nehodí pro můj příměsťák s prcky, ale jednou to určitě užiju. Díky!
DeHa: Je to krásný nápad a pokud by byli vedoucí na těch stanovištích mohly by děti chodit jako jednotlivci, tím silnější by ten zážitek byl. Jenom si to představte. Jste mimo město, nad vámi nebe plné hvězd a vy jdete za písní flétny, vnímáte klid, samotu, hlavou se vám honí různé myšlenky. Po této hře bych zařadila hru TAK TAKHLE TO JE.
Lucky: Tak to je krásný... To zkusim navrhnout příští týden na schůzce jako závěrečnou bojovku na soustředění od hudebky. :hudba:
Tripy: Tak tohle je naprosto dokonalé.... není to ani tak moc hra, ale to může jooo luxusní ještě když to sedí do legendy tábora nebo víkendovky.... wow:-)