www.hranostaj.cz
Potopa
61%6 hodnocení
Potřeby: Pneumatika od traktoru
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: PohybováZážitková / inscenační
Na tábor se řítí potopa - je potřeba se evakuovat a vzít s sebou těžkou techniku
Jedná se o orvávačku hranou v týmech.
Nejlépe hned po snídani se vyhlásí, že se na tábor řítí potopa, je potřeba se okamžitě evakuovat, s sebou jen to co mají na sobě (samo nechat je převléct a vzít pořádnou obuv) a těžkou mechanizaci. Někde blízko tábora je pro každý tým připravena mechanizace - pneumatika od traktoru (je možné zvýšit zátěž více pneumatikami na družstvo, ale opravdu stačí jedna). Evakuace samozřejmě probíhá na nejvyšší bod v okolí, a to poctivě - pokud je na kopci ještě nějaká skalka, mechanizace a všichni z týmu musí být úplně na vrcholu. Tam na ně čeká velitel místa. Cestu si může tým zvolit libovolně. Ideálně všem v táboře ukážeme mapu s vyznačeným cílem, vyráží se ale okamžitě takže je třeba jen se letmo podívat kde je cíl a zapamatovat si cestu, žádné psaní poznámek nebo obkreslování mapy!
Hra má samozřejmě spoustu obměn. Může se jít na úplně neznámé místo, kdy týmy musí zjišťovat cestu a mají jen místní pojmenování kopce, nebo na známé místo a cestou ještě připravit nějaká překvapení. Např. rašelina - mechanizace se musí přenést, miny - na daném úseku musí sejít z cesty atp. Je to super na stmelení týmu, kdy tahání těžké pneumatiky lesem přes skalky je opravdu nezapomenutelný zážitek. Pokud máme pochyby o motivaci týmů můžeme do každého přidat vedoucího jako dohled a pro hecování.
Pozor na bezpečnost!!! obzvlášť při vracení se do tábora a cestách z kopce se během pár metrů pneumatika rozjede na slušnou rychlost a nedá se zastavit ani povalit!!!
Alternativní pravidla
Lukas: my jsme toto hrali pod nazvem Makcu-pikcu, kde misto pneumatiky dostali decka za ukol kompletne evakuovat tabor - takze z chatky museli byt do 10ti minut vystehovani a se vsim vsudy vyrazili na nejvyssi vrchol v okoli ;-)
Komentáře
melounmeloun: To pamilka: myslíš? :-D
pamilka: Pro mladší / slabší lze využít celé kolo od auta. Po rovné louce se s ním popere i samotná devítiletá holka, ale do kopce nebo v terénu jeden člověk nestačí.
drobek: já bych jí přidal k našim hrám jenže v našem oddíle jsou převázně holky a ještě ne tak starý:-)