www.hranostaj.cz
Závody bez končetin
77%22 hodnocení
Potřeby: Provázky/šátky na přivázání končetin
Počet hráčů: od 4 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSportovníMorální / sociální
Musíme si pomáhat!
Hraje se v týmech.
Každý hráč v týmu dostane určité "postižení" - jednu až tři končetiny, kterými nesmí nic dělat (ruce se mohou například přivázat k tělu, nohy svázat k sobě atd. Za tyto končetiny je ale mohou ostatní v týmu brát).
Po určení postižení se tým postaví na startovní čáru a závodí se, kdo se svými postiženími dříve uběhne stanovenou dráhu :-)

- Tým končí teprve ve chvíli, kdy se všichni členové týmu dostanou za cílovou čáru! Méně postižení mohou pomoci více postiženým a potom se znovu vrátit do závodního pole a pomáhat dál.
- Po rozdělení postižení by měl tým dostat pár minut na poradu o taktice.
- Členové týmu si mohou libovolně pomáhat, pokud někdo nemůže na obě nohy, mohou ho vzít dva lidé, kteří skáčou po jedné a mohou používat jednu ruku, na trakař a podobně.
- Míra postižení se zvolí úměrně výkonnosti a věku dětí. Lze si zahrát více kol a postižení obměňovat tak, aby si všichni vyzkoušeli hru ze všech úhlů.
- Hra mimo zábavy podporuje týmového ducha a empatii s handicapovanými.
Alternativní pravidla
Lenka: Hráli jsme ve tříčlených týmech mladší děti (do 10 let) jedno kolo a starší 2 kola.
V prvním kole si každý z trojice vylosoval jeden hendikep (bez ruky, bez nohy, slepý) a absolvoval dráhu (podlez, přeskok, překonání lanové lávky, prolezení pneumatikou, projití mezi dvěma svisle nataženými provázky bez dotyku.
Starší ihned absolvovali druhé kolo, kde si každý losoval dva hendikepy.

Zajímavé bylo, když si někdo vylosoval dvakrát nohu a ostatní dva často slebí a bezrucí ho museli nosti nebo tahat. Zvládli to, všichni se snažili překonat soupeře a být nejrychlejší. Pak ale na dlouhou dobu odpadli a jen odpočívali. Naštěstí :)
Komentáře
Ondra: Hrál jsem to s dětma a pěkně si u toho rozsekal hubu. Lepší být slepý, než chromý.;)
Honza: tato hra má dlouhou tradici a nepamatuji si kdy se někomu nelíbila:)
martin: :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:):):):):):):):):):):):):):):)
martin: :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(::(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:):(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
martin: podle popisu je to dobra hra jeste sem ju neskousel ale mislim ze me bavit bude ale ne tak moc jak je popsany na techto stranakach.ale radsi se necham prekvapit a uvidime jestli to bude jako vzdy a nevo to bude dobra hra ale fakt nevim tak se necham prekvapi.ale podle komentaru to vypada zeb to spis bude ta lepsi hra aůe ja sem to jeste nehral tak se necham opravdu prekvapit.zatim to vypada dodt zajimave
Lenka-Růžovka: To bude určitě skvělá hra dětem na chatě se to určitě bude líbit!!!:-D:):cool:
Katan: Dost dobrý =o)
kleja: ta hra vypada dobře
:10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::tralala::tralala::tralala::-D:-D:-):)
Časovač: hezké ♥
katka: to jsme hráli byla to hrozná sranda, kámoška se pak válela po zemi- nestíhala svému družstvu :):break:
jajuse: my sme tohle hraly na taboře a všechny to moc bavilo..:cosi:
Lenka: obrázek se sem moc nedá, každá hra může být jiná - musí se ale přirealizaci hry přemýšlet, aby hráči vůbec měli šanci úkol splnit...druhy postižení, které jsme měli my - chybí jedna ruka, obě ruce, jedna noha, obě nohy, slepý, němý (obě končetiny nemá v každém týmu jen jeden hráč) :-)
Sysel: hodil by se obr. ze hry... prosim o pridani. jinak to vypada jako suprová hra... předem dík
jirka.sladky1@centrum.czjirka.sladky1@centrum.cz: to je celkem dobré.