Idea Hranostaje

Proč právě Hranostaj? A proč je takový, jaký je?

Možná jsi se již někdy dostal do situace, kdy jsi potřeboval sehnat nějakou hru na určitou příležitost. Věděl jsi přibližně, jakou hru, pro kolik hráčů jakého věku, do jakého prostředí apod. A protože se nebojíme nových technologií, kde jinde si pomoct, než na internetu.

Jiná situace: Dlouho jsi připravoval propracovanou hru, která měla úspěch, a teď bys byl rád, kdyby si ji mohli zahrát i ostatní. Internet je výborným prostředkem pro sdílení podobných poznatků, žel ne každý umí vytvářet stránky a ne každý si pak tvoje stránky prohlédne.

Existuje mnoho stránek, katalogů, sbírek či databází, které se více či méně zabývají tématem her (viz Odkazy), většina z nich je ale jen statickým textem, který musíš celý přečíst, abys nakonec zjistil, že tam to, co potřebuješ, není. Hodí se jako čtivo pro volný čas či jako inspirace, ale nejsou vhodné, hledáš-li něco určitějšího. Jsou to často studnice moudrosti, ale jsou tak hluboké, že se v nich utopíš.

Existují i stránky, které se již dají nazvat katalogem či databází, obsahují určité možnosti vyhledávání či třídění a pracuje se s nimi pohodlněji. Žel, jsou buď naprosto otevřené, tedy jejich obsah závisí na příspěvcích návštěvníků a čtenářů, nebo se jim o obsah stará jediný člověk či malá skupinka. Takové stránky poměrně brzy zastarají, pokud se neudržují, přestanou být aktuální a ztrácí svoji hodnotu. Nebo jsou plné technických chyb, pro které není snadné je používat.

Hlavní záměr je nabídnout službu, která umožňuje snadno a s minimální námahou i uživatelskou znalostí prohledávat širokou a udržovanou databázi her, které mohou psát a upravovat sami návštěvníci, nad kterými však bdí skupina správců zajišťujících aktualizace a korekce příspěvků. Tito správci také sami přidávají nové hry, prohledávají ostatní zdroje, čtou poučnou literaturu, a použitelné a zajímavé nápady a hry shromažďují v HRANOSTAJovi. Tím vzniká centralizovaná a široká databáze, ve které je možné najít požadovanou hru i publikovat vlastní dílo.

Díky společnosti Optimato (www.optimato.cz) HRANOSTAJ běží na vlastním výkonném serveru.

Čím více uživatelů, tím kvalitnější je výsledná služba a širší je obsah. Proto bychom byli vděčni za jakoukoliv propagaci, šíření adresy www.hranostaj.cz pro mezi svými známými a samozřejmě, nemůžeš nám pomoct lépe, než když do systému přidáš novou hru.


Zpět na přehled článků
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!