Tiringa

Počet hráčů250
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůpředškoláci
mladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 39 hodnocení92
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7762 krát (33 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Na cestu, Do tmy, K ohni či posezení, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: všech pět prstů na rukou
Norská hra s prsty

Pravidla

První hráč pevně spojí obě ruce - prsty vzájemně proplete a jeden palec přitiskne k druhému. Soupeř se postaví čelem proti němu a zaujme rukama stejnou polohu. První pak zvedne jeden, nebo několik prstů a druhý to po něm okamžitě přesně opakuje. Prsty se ihned vrací do výchozí polohy a druhý hráč pak zvedne jiné prsty, někdy třeba jen pravý ukazováček, jindy od sebe oddálí palce, pak zase vztyčí současně osm prstů. Maorové hrávali tuto hru jen pro zábavu, nesoutěžně, a dokázali při ní vyvinout neuvěřitelnou rychlost. Někdy se, až nedalo postřehnout kdo z hráčů vlastně hru vede a kdo jen napodobuje. Hra s prsty jistě není příliš napínavá, ale člověk si při ní procvičí kromě pozornosti a postřehu i nervovou souhru. Uvidíte, že to není snadné, vydávat mozkem povel prsům, když je máte do sebe pevně zaklesnuté. Někdy chcete zvednout prostředníček a místo toho se zvedne ukazováček.
 

Alternativní pravidla

: hra se dá hrát také tak, že předcvičuje jen jeden hráč- druhý opakuje a po nějaké době, nebo větší chybě se střídají.:cool:

Komentáře

: joSKA - vždyť je to jen překlep, to se může stát každému.
: Uvidíte, že to není snadné, vydávat mozkem povel prsům, když je máte do sebe pevně zaklesnuté.

To je jen pro holky????????????:ziv::ziv::ziv::ziv:
: Nechápu tu rokodělnou/tvořivou část. Jinak zajímavá aktivita
: Super hra, hned vyskoušíme- naprosto boží :10::10::10::10::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::plamenomet::plamenomet::kulomet::kulomet::jedi::iq::vanoce::pis::pis::pis::10::10::cert::cert::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!