Zločinci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 60
Délka: Delší
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 8. 8. 2016 v 15.26
 
Najděte, poznejte, určete a zařaďte zloděje a jejich gangy dříve, než bude pozdě!

Pravidla

Stručný popis hry
Po daném území se nachází 40 zločinců, každý má jméno, tvář a spadá do určitého gangu. Úkolem dětí je některého z nich najít, poté si co nejlépe zapamatovat jeho obličej a podle papíru pro identifikaci určit hlavní rysy zločince. Tedy tvar hlavy, pusu, nos, oči, uši, vlasy a fousy a poté údaje zanést do záznamového archu. Až bude dostatek informací, mohou určit kápa celého gangu.

Příprava
Zazipovaný soubor s materiály si můžete stáhnout
zde, nebo jednotlivě z tohoto serveru, tady vedle ------------------------------------------------>
Najdete v něm veškerý potřebný materiál pro hru. Ve složkách Identifikační svitky a Obličeje zločinců naleznete celkem 50 obrázků (formát .gif)a v dalších podsložkách ty stejné, jen v jiném formátu (.png - standardní obrázek a .svg - převedené do vektorové grafiky). Pokud nenastane problém, budete pracovat jen s těmi ve formátu .gif. Každý z obrázků vytiskněte jednou, papír A4 bude ideální, pokud ale chcete snížit ekonomické náklady, můžete tisknout dva obrázky na jednu stránku (ne oboustranně, ale dva zmenšené vedle sebe). Na konci byste měli mít všech 40 vytištěných obličejů a 10 identifikačních svitků. Jako další vytiskněte záznamový arch (Excelová tabulka - I. Záznamový arch.xlsx), tolikrát, kolik bude skupin. Jako poslední vytiskněte jen jednou soubory II. Řešení.xlsx a III. Hodnocení.xlsx pro opravování, bodování a vyhodnocení.

Začátek hry
I. Děti se rozdělí do několika skupin, tyto detektivní party by měly být vyvážené jak fyzickou, tak psychickou zdatností. Ideálně aby v každé skupině bylo zhruba 3 - 8, pro mladší děti lepší větší skupiny a pro starší naopak menší. Většími skupinami se zkracuje čas hry.
II. Každá skupina si vybere svou základnu, zde budou mít záznamový arch a zapisovatele - jednoho ze skupiny, kdo bude mít na starosti zanášení údajů. Zbylí budou běhat a rozpoznávat rysy zločinců.
III.Nyní je na čase vysvětlit, jak hra funguje, postačí nějak přeformulovat výše uvedený stručný popis hry a dodat pár následujících pravidel: Hýbat se smí pouze s vlastním záznamovým archem, veškeré tváře zločinců a identifikační papíry musí zůstat na svém místě a v pořádku. Nesmí se navzájem opisovat. Na hru je určitý časový limit (ten zvolte, nebo prostě hru podle uvážení v průběhu ukončete). Poté popište záznamový arch, vysvětlete zkratky (T - Tvar hlavy; P - Pusa; N - Nos; O - Oči; U - Uši; V - Vlasy; F - Fousy)
IV.Jako další popište hodnocení uvedené níže.
V.Dejte hráčům pár minut na domluvení strategie, poté se někoho pro kontrolu zepteje na pravidla a cíl hry, mělo by se vám dostat odpovědi jako "Získat co nejvíce správných údajů"

Hodnocení
Za každou správně určenou část obličeje je 1 bod
Pokud je celý obličej správně, zisk bonusu navíc 3 body
Při správném určení a vypsání kápa celého gangu bonus 5 bodů
Pokud jsou všechny údaje o gangu (obličeje, kápo) správně, bonus 10 bodů
Pokud správně určí všechny rysy Big Bosse dostanou celých 20 bodů
- Vytištěný papír s hodnocením můžete dát k dispozici vedle identifikačních svitků

Závěr hry
Po ukončení hry vyberte všechny záznamové archy a obodujte je. Poté můžete dát sesbírané obličeje k dispozici k prohlédnutí. Zbývá jen vyhlásit vítěze

Tato aktivita nebyla vytvořena mnou, pouze se mi dostala do rukou a já ji nahrál sem. Pokud by s jejím umístění zde autor nesouhlasil, prosím o zprávu na e-mail: Tomas.Bajer.Ml"ZAVINÁČ"seznam.cz
Potřeby: Vytištěné obličeje, identifikační papíry a záznamové archy
Hru přidal: Tominos
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!