Akta X

Počet hráčů20200
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 285 hodnocení80
%

Autor:
Zdroj: Field Mouse
Zapsáno:
Zhléhnuto: 40011 krát (16 denně)
Parametry: Na ven, Do tmy, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: Baterka, lístečky
Noční hra - hledejte mimozemšťany!

Pravidla

Příběh
Poblíž tábora včera havarovalo UFO. Tajná služba požádala účastníky nedalekého tábora, aby tuto oblast prošetřili - v noci tam šli a pokusili se odebrat vzorky mimozemšťanů.

Hrací plocha
Hra je ideální do členitého lesního terénu (nejlépe listnatý či smíšený les). Hraje se po tmě, takže je důležité vybrat hrací plochu tak, aby byla zjevně ohraničená - například velkou cestou, hranicí lesa, skálou, řekou atd., aby nikdo při hraní nezabloudil a zároveň nebylo nutné stát tam s baterkou a vyznačovat konec hřiště. Velikost hracího pole záleží tedy na konkrétních podmínkách, my hráli na rozměrech asi 70x50 metrů a bylo to tak akorát. Záleží samozřejmě i na počtu zúčastnených.

Ufoni
Doprostřed hracího pole umístíme pro atmosféru maketu spadlého UFOa, lze hrát i bez ní. Dále tam umístíme ufony - vedoucí, kteří přežili havárii a teď se volně potulují po okolí, a které chtějí hráči zkoumat.
Ufonů jsou dva druhy - civilní ufoni, kteří se před hráčem schovávájí, utíkají a když je hráč dopadne, tak mu odevzdají jeden papírek se vzorkem svojí DNA. Druhým druhem je ufon Predátor, lovec lidí, který má baterku a je velmi nebezbečný - když někoho chytí, oběť musí odevzdat několik lístečků. Predátor je výrazně označený (my mu dali strašidelnou masku) a svítí pořád baterkou, takže si jej nelze s obyčejným schovávacím ufonem splést. Predátorů může být i více, ale pro atmosféru stačí jeden.

Průběh hry
Hráči běhají po lese a snaží se dopadnout schované ufony a získat tak lístečky. Zároveň se snaží unikat predátorovi. Hrají všichni proti všem - kdyby byly týmy, tak by se na jednoho ufona vždy sesypalo hrozně moc lidí :)
Zvítězí ten, kdo nasbírá nejvíce lístečků od nejvíce různých ufonů (např. první lísteček od ufona je za dva body, druhý a každý další lísteček od toho samého ufona je za bod).

Postřehy
- Predátor se může střídat s ostatními, prostě vymění baterku za lístečky
- Před začátkem hry důrazně upozornit na bezpečnost. Nikdo se nám nezranil, ale přecijen je to les a je tma
- S tím souvisí i to, že hrajeme s mírou - nenutíme děti příliš rychle utíkat, aby někde nezakoply a nezabily se
- Noční hra velmi snadná na přípravu, která staví děti do atraktivní role lovce vedoucích
 

Alternativní pravidla

: Přidal jsem ještě mimozemskou masožravou rostlinu, ta brala DNA a rozdávala RNA. RNA bylo hodnoceno za víc bodů, kytka totiž neběhala jen vylezla na strom a čekala až ji někdo najde.
: fakt super ale šlo by to i v klubovně !!!:cool::jupi:

Komentáře

: lol
: Jdem na pivo né :pivko:
: Ale budu tam od léta bydlet :pirat: :(
: Tam jezdis na spartu akorat jinak bydlis v Perstejne:pivko:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!