Macháček

Hru přidal: Vojtek
Zapsáno: 27. 5. 2016 v 15.31
Zhléhnuto: 10203 krát (25 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Stolní / desková / papírová
Potřeby: 2 kostky
jak dobře umíte lhát??

Pravidla

V této hře jde o štěstí a umění lhát, ve hře putují dvě hrací kostky, hráč, který je zrovna na tahu hodí oběma rukama kostky na stůl a nechá je aby nějak spadly, ihned po dopadu kostky zakrývá rukama, tak aby nikdo obsah kostek. Poté se hráč podívá co hodil a sousedovi po pravici sdělí číslo- číslo se řekne tak, že vždy vyšší číslo jsou desítka a menší jednotky, př. 2,5 - padesát dva, 6,5 - šedesát pět, atd.
pokud ovšem hodí dvě stejná číslo jsou to indiáni, př. 6.6 - šest indiánů, 4,4- čtyři indiáni. A ve hře je ještě jedno nejdůležitější číslo- 2.1 - není to dvacet jedna ale Macháček- toto číslo je úplně nejvíce co můžete hodit.
1) Hráč tedy hodí kostkou a řekne číslo, které padlo, hráč po pravici řekne zda věří, že to hodil, nebo nikoliv, pokud hráč řekne "ne" házející odkrývá ruce- pokud tam opravdu ono číslo je, prohraný hráč dostává úkol, př. kliky, otázku, apod.
2) Hráč hodí kost a po pravici řekne ano, hráč který házel kostkou zamíchá v ruce kostky a předá- je jedno jestli tam dané číslo měl, nebo ne- hráč mu věřil- tudíž kostky se předají a hráč, který řekl ano, musí házet, aby byl hod platný musí říct vyšší číslo, než hodil soused ( 31-32-41-42-43-51.... 65-11-22-33-44-55-66-12), pokud hráč hodil menší, než soused musí lhát- a opět hráč po pravici buď věří, nebo ne,atd.
nejnižší je číslo 31, tohle číslo přebije každé jiné číslo, Je to skvělá hra pro dlouhé chvíle, moc doporučuji.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!