Macháček

Počet hráčů250
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůpředškoláci
mladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 43 hodnocení98
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8280 krát (36 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Na cestu, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: 2 kostky
jak dobře umíte lhát??

Pravidla

V této hře jde o štěstí a umění lhát, ve hře putují dvě hrací kostky, hráč, který je zrovna na tahu hodí oběma rukama kostky na stůl a nechá je aby nějak spadly, ihned po dopadu kostky zakrývá rukama, tak aby nikdo obsah kostek. Poté se hráč podívá co hodil a sousedovi po pravici sdělí číslo- číslo se řekne tak, že vždy vyšší číslo jsou desítka a menší jednotky, př. 2,5 - padesát dva, 6,5 - šedesát pět, atd.
pokud ovšem hodí dvě stejná číslo jsou to indiáni, př. 6.6 - šest indiánů, 4,4- čtyři indiáni. A ve hře je ještě jedno nejdůležitější číslo- 2.1 - není to dvacet jedna ale Macháček- toto číslo je úplně nejvíce co můžete hodit.
1) Hráč tedy hodí kostkou a řekne číslo, které padlo, hráč po pravici řekne zda věří, že to hodil, nebo nikoliv, pokud hráč řekne "ne" házející odkrývá ruce- pokud tam opravdu ono číslo je, prohraný hráč dostává úkol, př. kliky, otázku, apod.
2) Hráč hodí kost a po pravici řekne ano, hráč který házel kostkou zamíchá v ruce kostky a předá- je jedno jestli tam dané číslo měl, nebo ne- hráč mu věřil- tudíž kostky se předají a hráč, který řekl ano, musí házet, aby byl hod platný musí říct vyšší číslo, než hodil soused ( 31-32-41-42-43-51.... 65-11-22-33-44-55-66-12), pokud hráč hodil menší, než soused musí lhát- a opět hráč po pravici buď věří, nebo ne,atd.
nejnižší je číslo 31, tohle číslo přebije každé jiné číslo, Je to skvělá hra pro dlouhé chvíle, moc doporučuji.
 

Alternativní pravidla

: je možné hodnoty na kostkách i sčítat ve smyslu 3-5 není 53 ale 8, 6-4 není 64 ale 10 apod. ale je více se mi líbí Vojtkova úprava

Komentáře

: Jenom nezahlásíš "třicet tři", ani "tři tři", ale řekneš "tři indiání". Mimochodem skvělá chlastací hra :D
: Tak je to vlastně úplně stejný postup, jako když hodí normálně číslo- buď lže, nebo mluví pravdu a pokračuje se normálně ve hře- je to stejné, jako když hodíš číslo...
: A co se děje v případě, že někdo hodí "indiány?"
: mladším dětem a benjamínkům bych to nedával :D
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!