Brány

Počet hráčů830
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 33 hodnocení80
%

Autor:
Zdroj: LDT Častoboř
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9157 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Na inteligenci / paměť
Potřeby: 5 vedoucích
Projdi přes pět bran

Pravidla

Hra je veskrze jednoduchá na hraní náročná na počet vedoucích.

Určí se cesta, klidně do kopce ať si dětičky zaběhají. Po cestě je "5 bran" (počet jde libovolně upravit, u nás nejmenší mají 5 bran po 2 barvách, střední 7 bran po 2 barvách a nejstarší 7 bran po 3 barvách) tedy 5 vědoucích. Dětem se předem řeknou dvě barvy, např. žlutá a zelená což jsou klíče, děti si stoupnou do 2 řad (dva oddíly) vypustí se z každého oddílu jedno dítě (dále je vypoučtíme po 0,5 minut. intervalech ale jde upravit podle potřeby) děti vyběhnou a doběhnou k první bráně, pošeptají jí do ucha např. zelená, pokud je je "brána" opravdu zelená pustí je dál, pokud dítě řekne žlutou pošle je dolu, dítě doběhne na start, plácne např. o strom a běží dál, na první bráně řekne zelená (protože ví že žlutá to není protože BRÁNY NEMĚNÍ BARVY BĚHEM HRY) a může k druhé bráne, tam se opakuje to samé, pokud se trefí, může k třetí bráně, pokud ne musí běžet ke stromu a znovu se musí dostat přes první bránu atd., takže si stále musí pamatovat která brána jakou má barvu. Který oddíl se dostane dřív za poslední bránu vyhraje.

DÉLKA JE PODLE POČTU BRAN A BAREV
 

Alternativní pravidla

: Přesně jak řiká Eko, každé dítě mělo u každé brány jinou barvu, protože si sdělovali správné barvy. Tudíž každá brána dostala tabulku se jmény dětí a jejich barvami.
: My jsme o nehráli s barvami, ale, že na každé bráně musí hodit určité číslo kostkou - brány jsou třeba jen 3-4 a když dítě přiběhne k 1., řekneme mu, že musí hodit třeba sudé číslo (nebo třeba buď číslo 3 nebo 5), na druhé třeba liché číslo, na třetí 2 nebo 6..... =)
: dalo by se to hrat tak, ze po dobehnuti prvniho hrace a startu druheho si brany zmeni barvy? resp., myslim ze prvni dite ktere dobehne bude mit potrebu sdelit ostatnim ktera brana ma jakou barvu, takze barvy menit pro kazdeho jednotlivce?

Komentáře

: Tak už jsme to hráli a hra měla úspěch,tak jak je, jen druhý vaběl,až byl první nakonci . Pravdou je,že člověk nezamezí,aby si nenapovídaliv družstvu, kdžy se musel vrátit,ale aby nebylo slyšet, když jsou u brány,tak jsem je nechala u bran ukazovat lístečky ( každý člen měl jeden od uvedených barev ).
: U nás necháváme celou dobu stejnou barvu u brány.... děti co nahoře doběhnou tak sedí kousek dál, tekže už si to neřeknou a u těch co běhají to většinou nejde, za a) jsou většinou u bran takže by to slyšela "brána" - což si netroufnou a za b) se bojí, že by je slyšel někdo z jiného oddílu, čímž by mu pomohli....
: to eko: a nestačilo by jednoduše oddělit děcka co doběhly, od těch kteří teprve poběží?
: to eko: Nevím, ale já bych barvy neprohazoval. Je pravda, že si to děcka řeknou, ale když se barvy budou střídat, tak to ztratí objektivitu a jakmile to někdo prokoukne, tak to celou hru shodí. ...navíc kdyby se barvy měnily a vše mělo zůstat objektivní, tak měl vedoucí plné ruce práce se sledováním dětí a zapisování příslušných barev...
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!