Kóta .427

Počet hráčů1250
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 16 hodnocení75
%

Autor:
Zdroj: Autorská hra
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6191 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Do tmy, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: Vysílačky, fáborky
Pohybová terénní hra s využitím vysílaček.

Pravidla

Hráče rozdělíme do skupinek. Je možné vytvořit dvě velké armády, které budou stát proti sobě, nebo několik menších. My jsme hru hráli většinou ve vícero čtyřčlenných skupinách. Jednotlivé armády označíme například barevným fáborkem nebo jinak.

Dle počtu hráčů zvolíme přiměřeně velké území na němž vyznačíme několik kruhů (neměly by být dále než 50 m od sebe). Ty představují jednotlivé kóty, které se snaží jednotlivé armády dobýt a udržet. Pro názornost je dobré je také označit barevným fáborkem. Počet kót musí být menší, než je celkový počet hráčů!

Na každé kótě musí být umístěna jedna vysílačka naladěná na samostatný kanál. Vedoucí hry má dále jednu vysílačku pro komunikaci s kótami.

Armády vypustíme na území. Jejich úkolem je dostat se do kruhu (kóty) a tam čekat na zavolání z vysílačky. Ten, kdo je právě na kótě, má právo zavolat vysílačkou zpět a nahlásit, který tým kótu takto drží. Pokud je kóta prázdná (neobsazená), stačí vejít do kruhu. V případě, že je zde člen jiné armády, je nutné ho porazit v souboji kámen-nůžky-papír. Poražený hráč se musí jít vyléčit na k tomu určené místo, popřípadě můžeme ustanovit vedoucího, který se pohybuje územím a léčí jednotlivé hráče. Vítěz obsazuje kótu.

Vedoucí hry s vysílačkou v pravidelných intervalech obvolává jednotlivé kóty a zapisuje si do tabulky, který tým ji právě ovládá.

Hra končí uplynutím sjednaného časového limitu. Vítězí družstvo, které se nejvícekrát ohlásilo na zavolání vysílačky.

- Hru lze hrát také jako noční (vyzkoušeno)
- Některé kóty můžeme označit jako prestižnější za více bodů
- V případě, že nemáte vysílačky, můžete si hru zahrát tak, že na každé kótě bude vedoucí, který bude v předem dohodnutých intervalech zapisovat, kdo ji právě ovládá.
 

Alternativní pravidla

: Hráli jsme něco podobného: bylo několik kruhů za různý počet bodů, a tři armády se štíty a koulemi. Několik vedoucích zapisovalo který rým kterou kótu drží (bylo několik předem určených časů, ale nikdo nevěděl jakých) - kotu držel tým, který v ní měl nejvíc svých lidí, + tam byl ještě jeden domorodec - ten běhal kolem a kosil všechny... Mrtví se myslím museli jít někam nabít, nebo počítat... už si nepamatuju přesně...

Komentáře

: Zní to dobře, je to takový Domination z Unreal Tournament (PC hra) naživo.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!