Mise nálepka

Počet hráčů20100
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 12 hodnocení78
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5466 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Sportovní, Na postřeh / šikovnost, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: žádné
rychlejší vyhrává

Pravidla

Cílem hry je nalepit co nejvíce „lepíků“ na „vlajky“ (papíry) soupeřů. Každý tým má lepíky jedné barvy a na vlajce napsaný název svého týmu.
Každý tým má jeden prázdný list papíru, někde pevně přidělaný (ideálně na stromě, v lese se to hraje skvěle). Družstvo se rozdělí na obránce a útočníky (počet je na uvážení každého družstva, není pevně daný). Kolem stromu se udělají dva kruhy – jeden o poloměru 3 m a druhý o poloměru 5 m.
Mezikruží je „obranné pásmo“, ve kterém se smějí pohybovat pouze obránci daného týmu. Jejich cílem je, aby do vnitřního kruhu nepronikl nikdo z protivníků.
Úkolem útočníků je doběhnout k „sídlu“ jednoho ze soupeřů (může běžet pokaždé jinam) a proběhnout obranou až ke stromu bez chycení. Obránci mají za úkol dotknout se kohokoliv, kdo se bude snažit projít jejich obranou. Pokud se obránce DOTKNE(!! – u nás se to vždycky stávalo hrozným „masem“, takže i proto je dobrý, aby tam byl vedoucí a dával pozor na průběh hry - může tak rozsoudit spory „dotknul/nedotknul“) útočníka, útočník MUSÍ odevzdat protivníkům lepík. Mohou z kruhu natahovat rukama, ale nesmí vykročit ven.
Útočníci každého týmu dostanou od vedoucího každý VŽDY JEN 1 lepík. Když o lepík přijdou (ať už ho úspěšně nalepí nebo jim ho protivníci seberou), vrací se zpět ke svému družstvu a vedoucí jim dá další lepík. Útočníci a obránci se mohou v rámci jednoho týmu v průběhu hry střídat (když jsou moc unavení…)
Zabavené lepíky neúspěšným útočníkům se lepí ze zadní strany „vlajly“ (papíru). Úspěšní útočníci mohou po vstoupení do kruhu sami nalepit lepík na vlajku – na přední stranu, která je většinou označena názvem týmu, kterému patří.
Je dobré, když vedoucí stojí v kruhu u vlajky-obránci mu tak mohou podávat chycené lepíky a nemusí se zdržovat nalepováním na druhou stranu vlajky. Také musí být nablízku, aby si útočníci mohli chodit pro další lepíky. Navíc celkem často musí rozsoudit spory útočníků a obránců, jestli se „dotknul/nedotknul“.
My jsme to vždycky hráli jen po cca 5 oddílech proti sobě (rozdělení na nejmladší skupinu oddílů, středně starý a nejstarší, protože ti nejstarší proběhnou obranou prvního oddílu jako nic). A hráli jsme to v lese na takovém terénu, že ti malí na sebe většinou vzájemně viděli – měli to tak lehčí a byli i blíž u sebe, tak se tolik nenaběhali. No a ti největší měli takový terén, že se k nim třeba muselo prodírat trním a byli jsme od sebe v klídku půl kiláku. Ale v rámci fair-play je dobrá další podmínka pro vytvoření kruhů – kruh musí být přístupný ze všech stran. Strom v cestě je v pohodě, s tím se nic neudělá, ale jde o to, aby nebyl kruh z 1/2 obehnán nepřístupným chroštím nebo nekončil těsně nad roklí…
Časový limit se může nastavit jakkoliv – podle mě půl až tři čtvrtě hodiny by mohlo být optimálních, ale když je to bude bavit a nevyčerpají se, tak se může zapískat o něco později.
Pro vedoucí - lepíků je potřeba vážně hodně, na každého člena družstva počítejte radši MINIMÁLNĚ 20 lepíků. (nejlepší jsou nabarvený ty malý klasický „cenovky“). Lepší je mít 10x víc lepíků a využít je za rok, než aby se kvůli tomu musela hra ukončit po 10 minutách.

Hodnocení hry:
+1 bod za úspěšně nalepený lepík na cizí vlajku
+1 bod za každý sebraný lepík (tj. lepík na druhé straně vlajky daného družstva)
-1 bod za každý lepík, který jim byl sebrán (tj. na druhé straně vlajek ostatních družstev)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!