Básničky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 10
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 30. 12. 2012 v 01.06
Nikdo není takové dřevo, aby u téhle hry neměl básnické střevo. Je to boží zábava ve které každý vyhráva. Odměnou je spousta smíchu, slzy v očích a křeče v břichu. (rýmy, verše, básně, básničky, legrace, humorné, vtipné)

Pravidla

Pravidla jsou opravdu jednoduchá. Když člověk pochopí princip, tak není co řešit a zvládne to snad každý, kdo umí číst... Pro děti které mají problém udržet moč natož myšlenku, to asi nebude, ale výrostci co se rádi baví a hlavně vedoucí večer v klubovně se budou válet smíchy... minimální počet hráčů jsou asi 4 aby to bylo ono a víc jak 10 hráčů už je zbytečně moc
Takže k věci:
nazačátek si posedáme nejlíp kolem stolu nebo dokola místnosti či ohně tak, ať máme na čem psát (logicky si tedy každý vezme pisátko a něco tvrdého, pokud nemáme stůl) a dosáhneme na souseda vpravo i vlevo.
Pak každému dáme půlku na výšku rozdělené A4 (nebo jiný dlouhý papír na který jde psát... dlouhá půlka A4 se nám osvědčila, jelikož dává dost prostoru pro tvůrčí fantazii)
když jsou všichni nachystaní, může se začít:
1) Každy napíše na svůj papír 3 řádky
veršované např.
Kaktus na poušti křepčí,
je alerergik na písek "hepčí".
Není na to lék,

2)máme tedy 3 narýmované řádky, první DVA řádky přeložíme tak, aby nešly přečíst a papír, kde jde vidět jen poslední řádek pošleme kolegovi po pravici.
3)Po tomto úvodu už se bude postup opakovat jen s dvěma řádky, než dojde papír... takže jak:
Obdržíte od souseda papír, kde vidíte jen jeden řádek s rýmem, ten doplníte(dokončíte) a napíšete nový rým na dokončení pro souseda. Papír zase přeložíme tak, abychom zakryli dva řádky a byl vidět jen ten nový "načatý", ten zase dokončíme a napíšeme nový a pořád dokola. Básničky tedy kolují po místnosti a my jen necháme pracovat fantazii, abychom zmákli dokončit rýmy od souseda a vtipně nahráli kolegovi na druhé straně.
praxe je tedy taková... budeme se držet vzorové básničky,
kolegovi přistál do klína papír, kde vidí pouze
Není na to lék,a pak tedy doplní
proto jsem se svlék.
pak vymyslí nový na sebe navazující rým
Teď tu stojím nahý(my mezitím vesele vymýšlíme jak dokončit nový papír co nám přistál do klína od kolegy v vlevo)
Takže opět přeloží dotyčný ty dva řádky, nechá odkrytý pouze poslední a pošle dál, kde básnění pokračuje
Teď tu stojím nahý,
nastydnu se záhy. dokončí a načne dál
Všecko se mi zcvrkne, 2 předchozí řádky přeloží a jede se dál... furt dokola než dojde papír.
4, až dojde někomu papír, tak onu vzniklou ruličku hodí doprostřed stolu a čeká se než tam budou na hromádce nebo v kelímku všecky papíry.
5)poté si každý hráč vezme jeden papír s básničkou a začneme si je pro sebe číst, ať víme co nás čeká. Chvilky ticha jsou v tuto chvíli prostupovány výbuchy smíchu z toho co vzniklo
6) následuje veřejné čtení všech básniček. Každý hráč by měl mít v ruce jednu.
Vypadá to složitě, ale v praxi je to snadné jak facka a královsky zábavné (stává se mezi dospělými, že se nezřídka objeví témata jako sex,chlast, zvířátka, děti na táboře, nemoci, a trocha fekálního humoru)
Básničky jsou většinou zábavné, především pro ty co hru hrají, ostatní moc nechápou o co jde, ale ten pocit z vámi dobře umístěného rýmu je k nezaplacení, člověk se často diví jak to hezky navazuje, i když se někdy objeví i zmetci beze smyslu. Záleží tedy i na vyzrálosti osazenstva.

Kontraindikace:
Hra není vhodná pro těžké dyslektiky, zapšklé moralisty, lopaty bez smyslu pro humor, konzervativce, unavené pruďasy a nebožáky bez fantazie

Snad se mi podařilo pravidla hry vysvětlit tak, aby to pochopil i někdo jiný, než ti co onu hru již znají dlouhé roky... ;-) já ji znám od rodičů už z dětství.
Potřeby: propisky, papír
Hru přidala: Mates
Zdroj nebo autor: http://orion.websnadno.cz/
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!