Průvodce

V tomto článku se pokusím přiblížit ti, co od HRANOSTAJe můžeš čekat, a co naopak neumí.

Základem je prohlížení a hledání her dle zadaných kritérií. O správném hledání si můžeš přečíst samostatný článek, určitě to pochopíš. Zobraz si vyhledávací formulář, zadej svoje požadavky a stisknu tlačítko "Vyhledat". Všechny hry, které odpovídají tvým parametrům, se posléze umístí do výběru. K výběru se můžeš kdykoliv vrátit, aniž bys musel znovu vyplňovat vyhledávací formulář. Kliknutím na odkaz "Nastavení zobrazení" na stránce s výběrem můžeš upřesnit, kolik her chceš na jednu stranu, podle čeho se mají řadit a jaké detaily chceš zobrazit.

Nová je možnost pouze prohlížet hry dle daných kategorií, což je rychlejší a nevytváří výběr.

Detaily hry, která tě zaujala, pak můžeš zobrazit kliknutím na název hry nebo na její podtitul. Na stránce hry se zobrazují všechny informace a všechny nástroje pro práci s ní.
Svůj názor o hře můžeš vyjádřit hlasováním (barevná políčka vpravo, ke každé hře jen jednou) - žlutá znamená průměr, zelená dobrá, červená špatná. Protože známe lidi a jejich dobrotivý charakter, je zelených políček více než červených.
Pokud se ti hra nezdá, můžeš na ni upozornit správce - podat stížnost. To není nic zlomyslného, naopak, pokud najdeš nesrovnalost, určitě nám to tímto způsobem oznam (autor hry se to nedozví, neboj:). Stížnost podáš kliknutím na patřičné zelené tlačítko vpravo, hned pod hlasováním.
Jestli jsi hru už hrál na nějaké akci, můžeš to ke hře připsat - použij odkaz hned pod stížnostmi.
Pokud se chceš o hře vyjádřit šířeji, můžeš připsat komentář. Znáš-li hru dobře a hraješ-li ji trochu jinak, připiš alternativní pravidlo. Obojí se provádí modrým odkazem na spodním okraji stránky se hrou. K tomu je potřeba zapnutý JavaScript - HRANOSTAJ se tím chrání před spamovacími roboty a jinými záškodníky. K dispozici je celá řada smajlíků, funguje i základní formátování pomocí HTML tagů.

Hry, které tě zaujaly, můžeš hodit do NŮŠE. K tomu slouží velké zelené tlačítko hned napravo od zákaldních parametrů hry. Do nůše můžeš hodit i celý výběr (modrým odkazem pod výběrem). Nůše se chová jako běžný košík internetového obchodu - můžeš hry přidávat a vyhazovat, a až tam budeš mít všechny, které tě zajímají, můžeš si je poslat na svoji e-mailovou adresu nebo je snadno a rychle vytisknout v přijatelné (černobílé a zhuštěné) formě.

Ale tím to nekončí. Celé spektrum dalších funkcí se otvírá přihlášeným uživatelům. Stačí si vytvořit účet, zadat e-mail, potvrdit odeslanou zprávu a je to. Potom si nezapomeň nastavit heslo, obrazovku po přihlášení, nějaké základní údaje o sobě, chceš-li, popř. nastavit svoji fotku. A směle do hlubin dalších HRANOSTAJových funkcí...
Tak jednak získáš možnost přidávat nové hry a plnou podporu pro správu těch, které jsi již zapsal - upravovat, likvidovat, systém pro tebe bude navíc sledovat, jaké reakce či komentáře byly čerstvě přidány, takže budeš vědět, jak se tvá díla líbí ostatním.
Až získáš zkušenost v ovládání HRANOSTAJe, zapni se Expertní režim, který skryje všechny nápovědy, pomůcky a doplňkové poznámky a nechá jen to důležité.
Pokud budeš chtít používat HRANOSTAJe častěji, asi tě zaujmou vyhledávací předvolby - jedná se vlastně o uložení vyplněného vyhledávacího formuláře. Takto si nastavíš předvolbu, která odpovídá tvým potřebám, a při dalších návštěvách vyhledáš požadované hry jedním kliknutím.

Kromě těchto funkcí souvisejících s prohledáváním katalogu, jeho obohacováním a zobrazováním, HRANOSTAJ nabízí také několik dalších.
Jednak se zde snažíme shromažďovat odkazy na další weby, ze kterých lze čerpat informace a inspiraci. Pokud o nějakém víš a nemáme ho tu, dej nám, prosím, vědět.
Pro zajímavost je v sekci Žebříčky a přehledy uváděna aktuální statistika v různých kategoriích - jak hry, tak uživatelé se zde řadí podle různých kritérií.
No a konečně, neuděláš špatně, když nám něco milého či přínosného napíšeš do knihy návštěv.

Zpět na přehled článků
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!