Mrkací vrah

Počet hráčů5moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 121 hodnocení78
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 20178 krát (6 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Tichá honba za vrahem aneb bacha ať na tebe nikdo nemrkne!

Pravidla

Jednoho hráče předem určíme jako vraha, to samozřejmě nikdo jiný neví. Všichni hráči se poté posadí do kruhu a hra začíná...
Vrah zabíjí tak, že na někoho mrkne (jedním okem nebo oběma - to je třeba před hrou jasně určit). Háček je v tom, že vrahova oběť se přitom musí na vraha dívat! Jakmile je někdo tímto způsobem připraven o život, vstane a kruh opustí. Jestliže někdo zjistí, kdo je vrah (kromě oběti), tak zvedne ruku, čímž dá najevo, že zná vraha. Pak si jen dává pozor, aby se jeho zrak nestřetl s vrahovým. Hra končí jakmile všichni v kruhu znají vraha.
Nikdo kromě vraha nesmí při hře na nikoho mrknout! Jestli má potřebu si mrknou, je nejlepší když se podívá do stropu a pak zamrká - nedojde tak k nepřehlednostem ve hře.
Při hře by se nemělo moc mluvit, ticho navodí napínavou atmosféru.
 

Alternativní pravidla

: My jsme odhalovali vraha tak, že když si někdo myslel že zná vraha, zvedl ruku a čekal až zvedne ruku ještě někdo jiný (musí zvednout ruku alespoň dva, ale může i víc). Pak řeknou RAZ, DVA, TŘI a na TŘI všichni najednou ukážou na toho o kom si myslí, že je vrah. Pokud se shodnou (alespoň dva) na jednom člověku, musí se přiznat, jestli je opravdu vrah nebo ne. Pokud je vrahem - prohrál. Pokud není vrahem nebo pokud se hráči neshodnou na stejném člověku, jsou mrtví.
V této variantě může být asi pouze jeden vrah.
: My jsme to hráli v nábožku , jeden hráč šel za dveře a určil se vrah, aby to nebylo jednotvárný náš otec vymyslel spestření, určil se vrah, hráč přišel a vrah někoho zabil, v tom okamžiku se ten zabitý stal vrahem, pokračovalo to do doby než se určil vrah, což je s takovým střídáním vrahů těžší;)
: Taky se to dá hrát jako celodenní hra. Ráno "vypravěč" určí vraha/vrahy (kteří o sobě vědí)...podle počtu. Během dne pak vrah zabíjí mrknutím, oběť pak po chvíli zaječí a sesune se k zemi. "Vypravěč" nakreslí mrtvým fixou na čelo křížek. Hra končí, když už jsou všichni mrtví nebo když ještě živí tipnou vraha u "vypravěče". Když se tipující netrefí, je z něj mrtvola a dostane na čelo křížek........Je docela super, když si jeden vzpomene, jak jste byli sami s mrtvolou a hned se i ostatní shodnou na tom, že jste vrah....je už docela marný je přesvědčit, že vrah teda určitě nejste......celý den je plný napětí a je lepší zdržovat se ve větších skupinách protože je šance, že si vrah vybere jinou oběť, ale může se zabíjet i takticky.......... ale je to FAKT SUPER HRA:)..........
: Hru jsme hráli tak, že jsme měli na začátku zavřene oči a vrah se určil poklepanim na rameno, pak se chodilo po místnosti a vrah zabíjel mrknutím na člověka, s kterým se střetl pohledem. Umírající se musel pomalu sesunout k zemi a vydat u toho nějaký zvuk aby ho všichni slyšeli. Hra končí, když někdo pozná vraha
: Hru lze motivovat jako hru na les. Vrah je PYTLÁK, ostatní jsou ZVÍŘÁTKA, kromě jednoho MYSLIVCE (HAJNÉHO) - ten jediný smí odhalit pytláka a zastavit jeho řádění v lese. Hráči jsou rozmístěni volně v prostoru, "mrtvé zvířátko" odchází na určené místo. Pokud zvířátka ví, kdo je pytlák, nechají si to pro sebe a snaží se "nebýt zabita". Role jsou tajné.
Je lepší také dětem říct, že se nesmí stále dívat do země (do stropu), jinak hra ztrácí smysl.
: U nás se při hře chodí po místnosti, mrtvoly padají na zem. Vrahů může být i víc, dobrý je, když se zabijou navzájem:) Kdo si myslí, že zná vraha, obviní ho (bůhvíproč na něj "svolá konferenci" a hlasuje se, když je víc jak polovina pro, obviněný se musí přiznat zda je opravdu vrahem, jinak se hraje dál. Během hry je možné svolat pouze 3 "konference".
: My jsme to to hráli malinko jinak. vytvoří se jedne kruh a jeden člověk z kruhu odejde tak, aby neviděl na ostatní. Potom se mezi ostatními určí vrah a ten, co byl například za dveřmi, se vrátí. No a vrahovím úkol je pozabíjet všechny hráče také mrknutím. Ovšem mrtvolky se klátí k zemi a ten jeden člověk si vleze do kruhu a musí přijít na to, kdo je vrahem. Pak jde za dveře vrah a jede to celé od znova.:-)

Komentáře

: sssssuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppppprrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
nej hra:10::10::10::10::10::10::):-):-):hophop::hophop::hophop::tralala::slunicko::pc::cz::haha:
: sssssssuperr hra:hura::10::hophop::tralala:
: Dost zajímavá hra byla, když jsme si jednou omylem nikdo nevylosoval vraha. Vydrželo nám to hrát dlouho a byla to sranda.
Alternativní pravidlo: Když má podezření víc lidí, tak se řekne 321teď a oni ukáží na podezřelého. Když se shodnou, zabijí ho ať je či není vrahem, když se neshodnou, jsou mrtví oni.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!