Klávesnice

Počet hráčů425
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 16 hodnocení53
%

Autor:
Zdroj: Dobrodružné hry a cvičení v přírodě, Neuman
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5815 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Na inteligenci / paměť
Potřeby: provázek, stopky, 30 očíslovaných víček od pití
Družstvo představující tým vysoce školených antivirových odborníků má za úkol vytvořit kontakty na třiceti místech obrovské klávesnice.

Pravidla

Hra družstev po minimálně čtyřech členech.

Na louce vyznačíme hrací území o velikosti zhruba volejbalového hřiště (když jsou družiny dost početné, lze i větší) a do tohoto prostoru náhodně rozmístíme třicet lístečků (očíslovaných). Je dobré nalepit čísla třeba na víčka od pití a ty použít, samotné papírky dost lítají.

Tým má za úkol dotknout se co nejrychleji, ale popořadě všech čísel. Lze hrát dvě verze, my hrajeme tu první, druhá je trochu na dýl.

1. Tým se rozprchne po území, kdo najde jedničku, dotkne se jí a nahlas to oznámí ostatním, kdo pak najde dvojku, také se dotkne a oznámí to atd., když dojdou ke třicítce, rychle vyběhnou z území, v tu chvíli se přestává měřit čas.

2. Na území smí být vždy jen jeden člověk, vyběhne tedy první, najde jedničku, předá štafetu druhému, ten najde dvojku atd. Všichni členové družstva se musí pochopitelně pravidelně střídat.

Ostatní družstva by měla v tu dobu dělat něco jiného a nesledovat právě se lopotící družstvo; lidé by si zapamatovali, kde některá čísla jsou a měli by to pak jednodušší.
 

Alternativní pravidla

: My to hrávali i tak, že na každé kartičče bylo barevně tolik čísel kolik bylo skupin. Tím pádem to mohly hrát všechny skupiny naráz (varianta 2).

Komentáře

: My to hrajeme stejným způsobem jako je ta 2. verze, jen při ní máme ještě míč a driblujeme s ním od startu ke kartičkám, pak se nějaká ototčí a když je to číslo v pořadí tak se nechá číslem navrch a zase oddriblujeme na start a míč předáme dalšímu..:)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!