Klávesnice

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 25
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 31. 12. 2009 v 12.56
Družstvo představující tým vysoce školených antivirových odborníků má za úkol vytvořit kontakty na třiceti místech obrovské klávesnice.

Pravidla

Hra družstev po minimálně čtyřech členech.

Na louce vyznačíme hrací území o velikosti zhruba volejbalového hřiště (když jsou družiny dost početné, lze i větší) a do tohoto prostoru náhodně rozmístíme třicet lístečků (očíslovaných). Je dobré nalepit čísla třeba na víčka od pití a ty použít, samotné papírky dost lítají.

Tým má za úkol dotknout se co nejrychleji, ale popořadě všech čísel. Lze hrát dvě verze, my hrajeme tu první, druhá je trochu na dýl.

1. Tým se rozprchne po území, kdo najde jedničku, dotkne se jí a nahlas to oznámí ostatním, kdo pak najde dvojku, také se dotkne a oznámí to atd., když dojdou ke třicítce, rychle vyběhnou z území, v tu chvíli se přestává měřit čas.

2. Na území smí být vždy jen jeden člověk, vyběhne tedy první, najde jedničku, předá štafetu druhému, ten najde dvojku atd. Všichni členové družstva se musí pochopitelně pravidelně střídat.

Ostatní družstva by měla v tu dobu dělat něco jiného a nesledovat právě se lopotící družstvo; lidé by si zapamatovali, kde některá čísla jsou a měli by to pak jednodušší.
Potřeby: provázek, stopky, 30 očíslovaných víček od pití
Hru přidala: Pampeliška
Zdroj nebo autor: Dobrodružné hry a cvičení v přírodě, Neuman
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!